Spoločnosť Politika Zahraničné

Ukrajina hlási rekordných 12,5-tisíc nových prípadov nákazy koronavírusom

Ilustračná fotografia, Zdroj: TASR

KYJEV -Ukrajina zaznamenala za posledných 24 hodín ďalších 12 524 prípadov infekcie novým typom koronavírusu. Ide o vôbec najvyšší denný prírastok od začiatku pandémie. Údaje zverejnil v sobotu tamojší minister zdravotníctva Maxym Stepanov, informovala agentúra Ukrinform.

 

Na Ukrajine tak evidujú celkovo už 525 176 pozitívne testovaných. Za posledných 24 hodín pribudlo aj 191 nových úmrtí, čím sa počet obetí epidémie od jej vypuknutia v krajine zvýšil na 9508. Najviac zo všetkých nových prípadov nákazy koronavírusom je v meste Kyjev (1053), Záporožskej (805), Odeskej (758) Charkovskej (749) a Kyjevskej (698) oblasti.

Z ochorenia sa uzdravilo 4962 ľudí, od začiatku pandémie už 238 811. Na Ukrajine platí nariadenie o celoplošnom obmedzení pohybu ľudí a ekonomických aktivít počas víkendov. Podľa Stepanova bude toto rozhodnutie platné tri týždne. Počas víkendovej karantény zostanú zavreté stravovacie zariadenia, fitnescentrá, telocvične, plavárne, nákupné a zábavné centrá a kultúrne inštitúcie. Otvorené zostanú obchody s potravinami, finančné inštitúcie, pošty, lekárne, zdravotnícke zariadenia a veterinárne lekárne. Výnimka platí aj pre čerpacie stanice.