Domáce Spoločnosť

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou eviduje 192 odvolaní voči výsledkom výberového konania na záchranky

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) eviduje 192 odvolaní voči výsledkom výberového konania na stanice zdravotnej záchrannej služby (ZZS). Pre TASR to uviedla hovorkyňa úradu Radoslava Muchová.

“Ku dňu 27. 09. 2019 podali účastníci správnych konaní rozklady pri 192 sídlach staníc záchrannej zdravotnej služby. Účastník správneho konania môže podať proti rozhodnutiu úradu odvolanie do 15 dní odo dňa jeho doručenia,” informovala.

ÚDZS vyhlásil výberové konanie na vydanie povolenia na prevádzkovanie ambulancií ZZS v polovici júna, týkalo sa 328 bodov. Najviac ich získala spoločnosť LSE – Life Star Emergency. Nasledovali štátne záchranky z Bratislavy a Košíc. Dôvodom pochybností okolo tendra sú informácie denníka Sme o prepojeniach členov výberovej komisie na najúspešnejšiu firmu. Predseda ÚDZS Tomáš Haško zaujatosť členov komisie odmieta. Trvá na tom, že tender bol v súlade s príslušnou legislatívou.

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR podalo v prípade 800-miliónového tendra s platnosťou na šesť rokov podnet, ktorým sa aktuálne zaoberá Národná kriminálna agentúra.