Spoločnosť Kauzy Domáce

Úrad špeciálnej prokuratúry sa k predloženému návrhu na dokazovanie v prípade Kuciaka nevyjadruje

Zdroj: Glob.sk/Peter Korček

BRATISLAVA – Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) sa nevyjadruje k novému návrhu na dokazovanie v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, ktorý dozorový prokurátor ÚŠP podal v pondelok (31. 8.) na Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku.

 

“Dokiaľ súd nerozhodne o návrhu dozorujúceho prokurátora, pokým nebude dôkaz vykonaný na hlavnom pojednávaní, nebudeme sa k tejto skutočnosti vyjadrovať,” uviedla v stredu pre TASR hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová. “Potvrdzujem, že na ŠTS bol podaný návrh zo strany prokurátora na doplnenie dokazovania v rozsahu 65 strán. Nariadený termín hlavného pojednávania na deň 3. septembra ostáva v platnosti,” povedala v pondelok pre TASR hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková. Podľa mediálnych správ v prípade dôkazu ide o dáta z mobilného telefónu obžalovanej Aleny Zsuzsovej. ŠTS môže uznesením rozhodnúť, či prípad vráti do dokazovania alebo návrh prokuratúry odmietne a vyhlási rozsudok.

Vo štvrtok (3. 9.) sa počítalo s vynesením verdiktu v kauze, pôvodne sa vynesenie rozsudku očakávalo už začiatkom augusta. Predsedníčka senátu ŠTS Ružena Sabová však vtedy termín zrušila. Dôvodom bola nutnosť pokračovania porady senátu o pripravovanom rozsudku.

Pojednávanie s Marianom Kočnerom a spol. sa začalo v januári tohto roka. Senát zložený z predsedníčky sudkyne Ruženy Sabovej a sudcov Ivana Matela a Rastislava Stieranku doposiaľ odpojednával 22 dní. Z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sú obžalovaní Tomáš Szabó, Alena Zsuzsová a Marian Kočner. Ten si mal podľa obžaloby objednať vraždu ako pomstu za Kuciakove články o jeho ekonomickej trestnej činnosti.