Spoločnosť Domáce

Úrad verejného zdravotníctva odporúča zvážiť účasť na bohoslužbách, krstoch, pohreboch či sobášoch. Dôvodom je kritická epidemiologická situácia

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR vzhľadom na vážnu epidemiologickú situáciu odporúča občanom zvážiť účasť na bohoslužbách, krstoch, pohreboch či sobášoch. Uviedol to na sociálnej sieti.

 

“Najmä rizikovým skupinám obyvateľstva odporúčame, aby pred návštevou chrámu uprednostnili náboženské televízne či rozhlasové vysielanie v bezpečí domova,” spresnil s tým, že bohoslužby sa môžu konať len so sediacimi účastníkmi. Sedieť sa môže len v každom druhom rade a zároveň medzi obsadenými miestami musí ostať jedno miesto neobsadené.

“Počet účastníkov hromadného podujatia v interiérovom priestore v jednom okamihu nesmie prekročiť koncentráciu jedna osoba na 15 štvorcových metrov,” poznamenal ÚVZ SR. Pobyt v kostole je možný len s prekrytými hornými dýchacími cestami. Pri vchode je povinná dezinfekcia rúk alebo použitie jednorazových rukavíc. Pred podávaním svätého prijímania si musí rozdávajúci dezinfikovať ruky, táto povinnosť je aj pri kontakte rozdávajúceho s ústami veriaceho. Zakázané je podávanie si rúk.