Spoločnosť Domáce

Užívajme slobodu ako možnosť byť naplno ľuďmi, tvrdí arcibiskup Stanislav Zvolenský

Bratislavský arcibiskup Stanislav Zvolenský - Zdroj: SITA/Branislav Bibel

BRATISLAVA – Užívajme slobodu, no nielen ako možnosť dosiahnuť vyššiu životnú úroveň, ale najmä ako možnosť byť naplno ľuďmi. Ľuďmi, ktorí sú slobodní v hĺbke svojej podstaty: slobodní pre dobro. Pri príležitosti 31. výročia Nežnej revolúcie to uviedol predseda Konferencie biskupov Slovenska (KBS) a bratislavský arcibiskup metropolita Stanislav Zvolenský.

“17. november, Deň boja za slobodu a demokraciu, nám pripomína ľudí, známych aj neznámych, ktorí sa nepoddali totalite komunistického režimu. Ďakujeme za nich a pripomíname si obety, ktoré priniesli, aby sme mohli žiť na slobodnom a demokratickom Slovensku,” uviedol Zvolenský. Povedal, že sa odvážili riskovať, aby krajinu vytrhli z rúk ateistického režimu.

“Mnoho z nich sa vzoprelo aj preto, že chceli slobodne vyznávať vieru a žiť podľa evanjelia. Načerpajme silu z ich odvahy. Buďme vynaliezaví vo vydávaní svedectva o Bohu, ktorý sa stal človekom,” povedal bratislavský arcibiskup. “Ak dnes neobídeme človeka, ktorý potrebuje pomoc, bude to znamenitá oslava sviatku, ktorý si pripomíname,” poznamenal Zvolenský. Ako dodal, modlí sa k Bohu o požehnanie pre všetkých obyvateľov Slovenska.