Politika Domáce Top

Užšie vedenie Smeru začalo hodnotiť voľby. Fico sa neukázal

BRATISLAVA – Užšie vedenie Smeru-SD sa dnes zaoberalo hodnotením výsledkov regionálnych volieb, ale predseda strany Robert Fico na rokovanie neprišiel. Vedenie Smeru rokovalo hodinu a pol v centrále strany v Bratislave na Súmračnej ulici.

Po rokovaní podpredseda Smeru Marek Maďarič novinárom povedal, že vedenie otvorilo diskusiu o voľbách, ktorú však neuzavrelo. Bude v nej pokračovať spolu s predsedom Ficom. Podľa Maďariča je bežné, že predseda na rokovania nechodí a aj teraz dal dopredu vedieť, že nepríde.

Nezaoberali sa personálnymi otázkami

Podľa Maďariča sa užšie vedenie strany dnes vôbec nezaoberalo personálnymi otázkami. Podpredseda strany Juraj Blanár povedal, že on i celé vedenie strany sa k hodnoteniu volieb postavia zodpovedne.

Užšie vedenie Smeru-SD sa dnes zaoberalo hodnotením výsledkov sobotňajších regionálnych volieb, v ktorých strana premiéra Roberta Fica utrpela porážku. Viacerí funkcionári Smeru na rôznych úrovniach vinia z prehry dlhoročné popredné tváre strany.

Za prehrou vidia rôzne kauzy, ktoré stelesňujú najmä do osoby ministra vnútra Roberta Kaliňáka. Ten by mal podľa nich ako šéf rezortu skončiť. Kaliňák sa však údajne bráni tým, že tí, čo voľby prehrali, sa snažia svoj neúspech hodiť na neho. Fico sa doteraz k voľbám nevyjadril.

Foto: SITA/Diana Černáková