Zahraničné Šport

V Adelbodene išlo po ťažkom páde o život. Američana Forda odviezol vrtuľník

Americký zjazdár Tommy Ford mal pri obrovskom slalome v Adelbodene ťažký pád. Zdroj: twitter.com / adelboden

ADELBODEN – Pri obrovskom slalome mužov v Adelbodene sa ťažko zranil americký zjazdár Tommy Ford, ktorý si pri páde vážne poranil hlavu a bol transportovaný vrtuľníkom na operáciu do nemocnice. Preteky boli na viac ako polhodinu prerušené.

 

Obrovský slalom mužov v Adelbodene patrí vo Svetovom pohári k najprestížnejším, ale aj najťažším. Zjazdovka vo švajčiarskych Alpách je extrémne dlhá, rýchla a určená iba pre najlepších lyžiarov. O pády tu nie je núdza, no to, čo zažili organizátori pri obrovskom slalome šokovalo aj tých najostrieľanejších matadorov z domáceho tábora. V zľadovatenej cieľovej rovinke, ktorá má až 70 percentný sklon, mal hrôzostrašný pád Tommy Ford.

31-ročný Američan riskoval až za hranicou únosnosti a v snahe minimalizovať stratu na lídra Loica Meillarda nezvládol výjazd z bránky, tvrdo hlavou narazil o zjazdovku, urobil niekoľko kotrmelcov a v 70-kilometrovej rýchlosti narazil bezvládne do ochrannej siete. Ford bol niekoľko desiatok minút ošetrovaný priamo v cieli a po prvej pomoci ho odviezli vrtuľníkom do nemocnice. Jeho stav bol vážny a jediné, čo bolo jasné bol fakt, že pre Forda sa sezóna skončila.