Spoločnosť Zahraničné

V aglomerácii Soulu sú kvôli koronavírusu zakázané stretnuia viac ako piatich ľudí

ilustračná foto. Zdroj: pixabay.com

SOUL – Zhromaždenia viac ako piatich ľudí budú od stredy v rámci boja proti šíreniu nového koronavírusu v aglomerácii juhokórejskej metropoly Soul zakázané. Informovala o tom v pondelok agentúra Johnhap s odvolaním sa na miestne samosprávy.

 

Samosprávy Soulu, priľahlej provincie Kjonggi a mesta Inčchon uviedli, že toto obmedzenie začne platiť o polnoci z utorka na stredu a skončí sa 3. januára bez ohľadu na to, či sa ľudia stretávajú v interiéri alebo vonku. V aglomerácii Soulu doteraz platí zákaz zhromaždenia 50 a viac ľudí. Nové bezprecedentné opatrenie bolo zavedené z dôvodu očakávaného zvýšenia mobility a podujatí súvisiacich s oslavami príchodu nového roka.

Južná Kórea zaznamenala v uplynulom týždni počas piatich po sebe nasledujúcich dní viac ako 1000 potvrdených prípadov nákazy denne, aj keď ich počet klesol v pondelok pod túto hranicu (926 oproti rekordným 1097 v nedeľu) z dôvodu traične menšieho počtu testov vykonaných počas víkendu.

Južnú Kóreu navyše trápi nedostatok nemocničných lôžok pre pacientov s vážnym priebehom ochorenia COVID-19. V aglomerácii Soulu sú podľa agentúry Reuters k dispozícii iba štyri lôžka na jednotkách intenzívnej starostlivosti.