Regióny Prešov Bardejov

V Bardejovských Kúpeľoch pribudlo nové multifunkčné ihrisko pre deti

Bardejovské kúpele. Zdroj: TASR / Milan Kapusta

BARDEJOV – V Bardejovských Kúpeľoch pribudlo nové viacúčelové športovisko. Je určené prioritne deťom, ktoré v kúpeľoch rehabilitujú či sa liečia, no využívať ho budú môcť aj tie, ktoré do kúpeľov zavítajú ako návštevníci. Informovala o tom hovorkyňa Prešovského samosprávneho kraja (PSK) Daša Jeleňová.

 

Rozpočet výstavby ihriska predstavuje sumu 65.000 eur, jednou tretinou na ňu prispel PSK. Na ihrisko vlani poskytol dotáciu 21.233 eur v rámci jedného zo svojich grantových programov. Športové ihrisko sa vybudovalo v blízkosti letného kúpaliska vedľa detskej liečebne a ozdravovne a hotela. Na vybranom pozemku bola predtým neupravovaná plocha, verejné ihrisko s preliezkami a petangové ihrisko.

“Nové športovisko sa zameriava na rôzne druhy skupinových športov voľne prístupných pre verejnosť. Na futbal, volejbal, basketbal či hádzanú. Cieľom jeho výstavby bolo prispieť k aktívnejšiemu pohybu a využívaniu voľného času detí počas ich kúpeľnej liečby. Ročne ich tu rehabilituje, respektíve sa lieči pritom až okolo 800,” povedala Jeleňová. Ihrisko vybudované pri liečebnom dome však bude podľa jej slov využívané aj zo strany klientov kúpeľov v rámci ich rekondičných športových pobytov.