Dobre vedieť Regióny Bratislava

V Bratislave sa dnes začína zaujímavý veľtrh

V Bratislave sa dnes začína zaujímavý veľtrh. ZDROJ: wikimedia commons

BRATISLAVA – V Bratislave sa dnes začína medzinárodný veľtrh obrannej a bezpečnostnej techniky IDEB Defence & Security. Aktuálny 11. ročník predstaví produkty a služby pre obranu a bezpečnosť od viac ako 100 vystavovateľov z 12 krajín. Veľtrh potrvá do štvrtka 16. mája. Informovala o tom manažérka PR a marketingu výstaviska Incheba Martina Macková.

Vystavovatelia avizujú predstavenie noviniek a inovácie zo segmentu. Návštevníci si budú môcť pozrieť aj techniku Ozbrojených síl SR, napríklad tank Leopard 2A4 či samohybnú kanónovú húfnicu Zuzana 2. “Nebude chýbať technika Hasičského a záchranného zboru SR. Spolu bude počas veľtrhu vystavených až 200 kusov rôznej techniky a technológií,” priblížila Macková.

Ministerstvo vnútra sa premiérovo predstaví v samostatnej expozícii a priblíži činnosť hasičov, polície, leteckého útvaru či horských záchranárov. Spolu s ministerstvom obrany je partnerom podujatia. Odborným garantom veľtrhu je Združenie bezpečnostného a obranného priemyslu SR.

Obrannú, bezpečnostnú a hasičskú techniku a technológie bude sprevádzať dynamický a akčný program. Ukážky boja zblízka, ukážky útočných aktivít či zásah voči nebezpečným páchateľom predvedú zložky rezortu obrany. Hasiči ponúknu ukážku manipulácie s nebezpečnými látkami v maximálnom stupni ochrany s použitím protichemických oblekov a nafukovacej dekontaminačnej sprchy. Zároveň bude prezentovaný diaľkovo ovládaný automatický pásový robotický stroj na prenášanie bremien. Príslušníci Horskej záchrannej služby predstavia postup pátrania po nezvestnej osobe.