V Čechách pribudlo v stredu 92 nakazených, čo je najmenej za osem dní

PRAHA – V Česku pribudlo v stredu 92 nakazených novým druhom koronavírusu, počet nových prípadov teda klesol pod sto. Denný nárast počtu infikovaných je v ČR najnižší za osem dní, napísal vo štvrtok ráno spravodajský portál Novinky.cz.

 

Niekoľko predchádzajúcich dní zaznamenávali v Česku počty nakazených nad 100 – v utorok ich bolo 149, v pondelok 202, v nedeľu 305. Médiá vtedy písali, že denný nárast infikovaných sa v posledných dňoch zrýchľuje. Podľa aktuálnych informácií najpostihnutejších regiónom bol aj vo štvrtok ráno okres Karviná. Úmrtia nepribudli, stále je ich 349.

V Českej republike dosiaľ zaznamenali celkovo 12.046 prípadov ochorenia COVID-19, ktoré koronavírus spôsobuje, vyliečených je 7797. Aktuálne je v krajine 3900 infikovaných. U väčšiny z nich má ochorenie mierny priebeh. V stredu bolo s koronavírusom hospitalizovaných 130 ľudí, v ťažkom stave sa nachádzalo 12 z nich. Pozitívny test na koronavírus mal aj zamestnanec českej Jadrovej elektrárne Dukovany, ktorá od stredy zavádza odporúčané preventívne opatrenia. Denníku Právo to potvrdil hovorca zariadenia Jiří Bezděk. Zdôraznil, že nejde o pracovníka z prevádzky.

Muž je zamestnaný v administratíve ako technický pracovník a jeho pracovisko sa nenachádza priamo v areáli elektrárne, ale v širšom perimetri, kde ešte mnoho ľudí pracuje z domu. Do styku s pracovníkmi v zmenách neprichádzajú. Muž by mal byť hospitalizovaný na infekčnom oddelení v nemocnici v neďalekom meste Třebíč na západe Moravy. Od stredy tam platí zákaz návštev. Hygienici zisťujú, kde sa muž nakazil a s kým prišiel do kontaktu, dodal portál Novinky.cz.

Viac o téme: baníci Karviná, COVID-19, klesajúci trend, koronavírus, mierny priebej, nákaza, nové prípady, Praha, šírenie

Súvisiace články