Spoločnosť Zahraničné

V Českej republike sa z ochorenia COVID-19 vyliečilo už 1235 ľudí. V pondelok začínajú otvárať niektoré prevádzky

Zdroj: TASR / AP

PRAHA – V Českej republike nepribudlo od sobotného večera v súvislosti s ochorením COVID-19 ani jedno úmrtie. Informovala o tom v nedeľu spravodajská televízia ČT24.

 

České úrady zaznamenali doposiaľ 6657 potvrdených prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2, pričom za sobotu pribudlo 105 nových prípadov. Ich počet tak klesol tretíkrát za sebou. Vyliečených je zatiaľ 1235. V nemocniciach s ochorením COVID-19, ktoré koronavírus spôsobuje, zomrelo 181 ľudí.

Česká vláda v piatok oznámila, ktoré prevádzky – zatvorené v súvislosti s pandémiou koronavírusu SARS-CoV-2 -, sa od pondelka 20. apríla otvoria. Potvrdila tak prvú časť plánu uvoľňovania prísnych obmedzení, ktorý predstavila v utorok 14. apríla.

V pondelok sa otvoria: farmárske trhy, autobazáre, autosalóny a remeslá s prevádzkami. Budú sa môcť konať aj malé svadby s účasťou do desať ľudí, vonkajšie tréningové aktivity profesionálnych športovcov v menších skupinách za presne stanovených podmienok. Pre výučbu maximálne piatich študentov v poslednom ročníku štúdia sa otvoria aj univerzity. V nasledujúcich týždňoch sa otvoria aj ďalšie prevádzky, služby a obchody.