Spoločnosť Zahraničné

V chladiarenskom vozidle vo Francúzsku našli ôsmich migrantov

Na snímke ľudia kráčajú okolo miesta nálezu tridsaťdeviatich osôb vo vnútri nákladného auta (vpravo) v priemyselnom parku 23. októbra 2019 v britskom grófstve Essex. Zdroj: TASR/AP

LILLE – Francúzski policajti objavili v nedeľu v prístavnom meste Calais osem migrantov vrátane štyroch detí ukrytých vnútri chladiarenského vozidla, ktoré sa chcelo dostať na trajekt smerujúci do Británie. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na justičné zdroje.

 

Tie spresnili, že migrantov, ktorí tvrdili, že sú Afganci, našli v nákladnej časti vozidla počas pravidelnej prehliadky v skorých ranných hodinách.

Teplota vo vnútri vozidla dosahovala iba sedem stupňov Celzia. Oboch rumunských vodičov polícia zadržala. Migrantov, ktorí boli mierne podchladení, previezli do miestnej nemocnice.

V priemyselnom parku Waterglade v meste Grays v grófstve Essex neďaleko Londýna bolo v stredu v kamióne nájdených 39 tiel. Vodiča kamiónu Mauricea Robinsona (25) zo severoírskeho grófstva Armagh polícia obvinila zo zabitia v 39 prípadoch. V pondelok sa postaví pred súd v meste Chelmsford v grófstve Essex.