Regióny Bratislava Domáce Top

RODINA NA ŇU KAŠLE?! Tajomnú ženu bez pamäti v CHORVÁTSKU pomohli stotožniť cudzí ľudia

CHORVÁTSKO/SLOVENSKO – Médiá už niekoľko dní informovali o záhadnej žene, ktorú objavili v ťažkom teréne chorvátskeho ostrova Krk. Nepamätala si ani meno a nemala žiadne doklady. Len v stredu sa konečne podarilo zistiť, že ide o Slovenku Danielu A. (57) z Trenčína. Jej identita bola s pomocou mnohých ľudí, susedov, ale aj priateľov zo zahraničia odhalená. Podľa našich informácií však rodina k tomu neprispela.

 

Polícia podľa portálu jutarnji.hr informovala, že jej odtlačky nie sú v chorvátskej databáze a v batohu neďaleko nej neboli žiadne dokumenty. O pomoc s identifikáciou preto požiadala aj Interpol a všetky členské štáty Európskej únie. Takto získali mnoho telefonátov od ľudí z celého sveta! Podarilo sa získať množstvo fotografického materiálu a práve ten nakoniec dopomohol k rozlúšteniu záhady. “Podarilo sa nám tu spoločnými silami zistiť o koho sa jedná a zdieľali sme na sociálnych sieťach meno Daniely a to, že je z Trenčína. Pomohlo to aj chorvátskej polícii,” prezradila promotérka Miriam Kelečić pôvodom zo Slovenska. Práve ona zverejnila fotku osoby, ktorá sa nepochybne podobala na ženu nájdenú na Krku. “Všetkých sme spoločnými silami požiadali, aby túto informáciu posunuli, prípadne, ak ju niekto spozná, aby ju kontaktoval,” dodala. Danielu A. spoznala aj Nina Smidt z Los Angeles, s ktorou sa poznali práve z USA, kde Daniela žila od roku 1984.

Fotografia, ktorá pomohla Danielu stotožniť.
Zdroj: fb

Čo jej najbližšia rodina?

Podľa zdroja blízkeho pátraniu po identite Daniely sme sa dozvedeli, že Daniela má dokonca dve sestry a jednu, Annu, priamo z Trenčína. “Nemajú vôbec žiaden záujem o kontakt s ňou. Boli oslovení, ale odmietli sa o nej vôbec zhovárať. Dokonca nekomunikovali ani s ambasádou,” uvádza zdroj, ktorý nechce byť menovaný. “Ich rodinné vzťahy nie sú dobré, neboli za ňou a ani jej nepomáhajú,” uviedol zdroj. Porozprával nám aj o Danielinom komplikovanom živote. “Žila v Amerike, kde jej prvých pár mesiacov pomáhala organizácia, ktorá jej pomáhala zaradiť sa,” vysvetlil. Podľa neho mala pracovať ako opatrovateľka a upratovačka, kým nezačala pracovať pre realitnú kanceláriu. “Potom sa zapísala na štúdium dizajnu a maľby a špecializovala sa na ručne vyrábané šperky,” dodáva náš zdroj s tým, že Daniela mala mať vzťah s filmovým producentom. Lenže podľa jeho slov jej osud priniesol návrat na Slovensko po rozvode. Oslovili sme aj sestru Annu, jej vyjadrenie bolo strohé: “Pomáhame jej a nevyjadrujeme sa!”

Tajomná žena so stratou pamäti v Chorvátsku je Slovenka.
Zdroj: fb/hgss stanica rijeka

Návrat na Slovensko

Na rodnom Slovensku pokračovala vo výrobe šperkov. V roku 2014 sa ale opäť vybrala do USA. “V tom čase padla na dno a dokonca bola bez domova, žila v akomsi útulku pre ženy,” dopĺňa náš zdroj. Potom sa opäť vrátila domov, žije sama a je bezdetná. Ako uviedla jej sestra Anna pre jutanrji.hr, o náleze Daniely ju informovala polícia. “Nie, neprídeme do Chorvátska a máme niekoľko informácií, že by sme ju mohli vo štvrtok previesť na Slovensko,” dodala. Ešte nie je jasné čo s Danielou bude čo sa jej zdravia týka. ale ešte sa uvidí, čo bude s Adamcom v najbližších dňoch, najmä pokiaľ ide o jej zdravie. “Pani je umiestnená v Rijeckej nemocnici, je stabilná, pod dohľadom,” povedala pre Novi list riaditeľka nemocnice Alen Ružić.