Spoločnosť Zahraničné

V južnom Anglicku zaznamenali tornádo. Poškodilo 20 domov

Zdroj: TASR / AP

LONDÝN – Silné tornádo sa sformovalo v sobotu v grófstve Surrey v južnom Anglicku, informovala spravodajská stanica Sky News.

 

Hasičské a záchranné jednotky museli zasahovať v obci Chertsey po tom, ako sa oblasťou prehnalo tornádo a poškodilo domy, autá, postŕhalo ploty a pováľalo stromy.

Meteorologický úrad varoval, že oblasť južného Anglicka aktuálne sužujú silné lejaky sprevádzané prudkým vetrom. Meteorológovia zverejnili na Twitteri družicové snímky tornáda v Chertsey.

Úrady zaznamenali správy o 20 domoch s poškodenými strechami a desiatich autách, ktoré poškodili popadané predmety. Živel povyvracal ploty a povytŕhal stromy.

Silný dážď kombinovaný s prudkým nárazovým vetrom vytvoril podľa Sky News tornádo, v danej oblasti neobvyklú poveternostnú udalosť.

Úrady ďalej pre danú oblasť vydali viac ako 100 varovaní pred povodňami. V ďalších 256 výstrahách sa hovorí, že pôvodne môžu nastať.

Nepriaznivé počasie v južnom Anglicku bude mať podľa médií vplyv aj na dopravu pred blížiacimi sa vianočnými sviatkami. Očakávajú sa meškania v leteckej a železničnej doprave, ako aj komplikácie na cestách.