Spoločnosť Domáce Kultúra Top

V Košickom kraji si prídu na svoje aj hladoši. Na tieto podujatia rozhodne musíte prísť

Zdroj: FB Mesto Košice

BRATISLAVA – Čas sa pomaly kráti. Počasie nám zatiaľ praje a preto využite poslednú možnosť a strávte voľný čas v parkoch. Mestá lákajú na rôzne predstavenia, koncerty, či tanečné vystúpenia. Veľkej obľube sa teší Kotlíkový festival v Spišskej Novej Vsi. Počas soboty si vychutnáte originálne jedlá, nebude chýbať ani tombola. To ale nie je všetko. Glob.sk prináša prehľad ďalších zaujímavých podujatí počas kultúrneho leta v Košickom kraji.

 

Napriek tomu, že koniec leta klope na dvere a škola volá, okresy v Košickom kraji nezúfajú.

Mestá organizujú akcie, na ktoré pozývajú svojich návštevníkov. Pripravili atraktívne podujatia, kde si nájdu svoje všetky vekové kategórie.

Nechýbajú festivaly, koncerty, či jarmoky. Veľkej obľube sa tešia aj mestské behy. Zaujímavosťou je takisto verejné korčuľovanie. Zoberte svoje ratolesti a vyrazte za zábavou.

Gelnica

Mesto Gelnica už dnes pozýva na Zimný štadión Petra Bindasa na Verejné korčuľovanie na kolieskových korčuliach.

Centrum voľného času v Gelnici zase láka na Letnú party v záhrade (28.8.). Deti sa môžu tešiť na kúzelníka Wolfa. Súčasťou akcie budú tvorivé dielne. Ratolesti si, samozrejme, aj zašportujú.

Aj na východnom Slovensku sa budú konať Oslavy 75.výročia Slovenského národného povstania (28.8.). A to konkrétne v obci Prakovce. Počas večera v parku SNP vystúpia ĽH Prakovčan, DFSS Kloptaň, MJF Prakovce, DH Prakovčanka. Nebude chýbať ani zapálenie vatry a ohňostroj.

 

Mestá organizujú rôzne akcie pre deti. Zdroj: FB Gelnica

Košice

Už dnes sa uskutoční 9.ročník jediného ženského behu na východe Slovenska v atraktívnom prostredí historického centra Košíc a mestského parku. Súčasťou akcie budú aj detské behy. V rámci 5 km behu sú pripravené súťaže dvojíc mama a dcéra alebo sestra a sestra.

Dnes si prídu na svoje aj nadšenci umenia. V mestskom parku si môžete užiť letnú koncertnú bodku s najznámejšími operami a operetami sveta v podaní budapeštianskej Interoperety – Opereta Gala. Tento utorok (27.8.) sa uskutoční aj 6.ročník unikátneho projektu – Spoznaj behom Košice. Udalosť je rozdelená na sériu 18-tich behov. Každý beh je unikátny, vždy iná lokalita a iná vzdialenosť.

Košice privítajú štart nového školského roka vystúpením jednej z najúspešnejších streetdancových tanečných škôl na Slovensku D.S.Studiom (5.9.). Okrem umenia tanečníkov, ktorí sa hrdia 263 medailami zo súťaží doma i v zahraničí, majú pre vás pripravenú aj tanečnú školu. Múzeum Vojtecha Löfflera zase chystá tvorivé workshopy.

 

Počas leta sa v mestských parkoch určite zabavíte. Zdroj: FB Mesto Košice

Michalovce

Pri pamätníku na Bielej hore sa uskutoční pietny akt kadenia vencov pri príležitosti 75.výročia SNP (28.8.).

V septembri sa uskutoční zaujímavá akcia – Michalovský oriešok (14.9.). Je to prvý ročník výstavy psíkov. Čaká vás zábava, súťaže a tiež tombola.

Michalovce sa posledný augustový víkend poriadne zabavia. Počas akcie My sme východ (31.8.) sa predstaví množstvo muzikantov a zabávačov. Koncert odohrajú aj Lomnické čháve.

Rožňava

Rožňavské kultúrne leto tiež nezaostáva. Dnes nebude chýbať poriadna dávka folklóru. Predstaví sa FSk Genšenky a hostia, ktorí tancom a spevom rozveselia každého.

V septembri (1.9.) vás mesto láka na kolektívne a sólové choreografie v štyle latino-disko. Súčasťou bude aj vyhodnotenie Rožňavského kultúrneho leta.

 

Na akcii My sme východ sa poriadne zabavíte. Zdroj: FB Lomnické Čháve

Spišská Nová Ves

Dnes sa koná jubilejný 5.ročník gurmánskej udalosti roka vo Ferčekovciach – Kotlíkový festival. Do súťaže o najlepšie jedlá sa zaregistrovalo 11 družstiev. Najlepšie jedlá budú ocenené vecnými cenami. Počas dňa sú pripravené súťaže, ale aj tombola.

Koncom augusta (30.8.) v Galérii umelcov Spiša sa uskutočnia kreatívne ateliéry pre znevýhodnené skupiny žien – Ženy On Line: Keramické magnetky.

Trebišov

August v meste bude patriť hudbe. Už onedlho sa bude konať siedmy ročník aktivistického festivalu, ktorý prvýkrát nesie heslo Radosť je formou odporu – Skapal pes fest (30.-31.8.). ,,Priestor dostane mnoho iniciatív, odborníkov, kapiel, filmov, výstav umenia, umelá inteligencia, bazár, kvíz, aktivity pre deti, spoznávanie mesta a skutočne veľké množstvo ďalších aktivít,‘‘ napísali organizátori akcie. Účinkujúci vystúpia bez nároku na honorár.

 

Galéria
Mestá sa snažia zabaviť svojich obyvateľov. Zdroj: FB Spišská Nová Ves
Deti majú počas leta o zábavu postarané. Zdroj: FB Gelnica
Mestá lákajú na rôzne vystúpenia. Zdroj: FB Mesto Košice
Kotlíkový festival sa teší veľkej obľube. Zdroj: FB Športový klub Ferčekovce
Nechýbajú tradičné jarmoky. Zdroj: FB Gelnica
Folklórne predstavenia sú súčasťou kultúrneho leta. Zdroj: FB Mesto Košice
Deti si užijú leto naplno. Zdroj: FB Športový klub Ferčekovce
navigate_before
navigate_next