Regióny Košice

V Moldave nad Bodvou a okolí zaočkovali proti žltačke už vyše 600 detí

očkovanie detí
V Moldave nad Bodvou proti žltačke zaočkovali už 600 detí. ZDROJ: TASR/Jaroslav Novák

MOLDAVA NAD BODVOU – V Moldave nad Bodvou, Jasove, Medzeve a Drienovci v okrese Košice-okolie zaočkovali proti žltačke podľa vyjadrenia pediatričiek už viac ako 600 detí. Informoval o tom Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Košiciach s tým, že očkovanie bude naďalej pokračovať.

 

“V meste Moldava nad Bodvou od začiatku epidémie v mesiaci február k dnešnému dňu celkovo evidujeme 149 laboratórne potvrdených prípadov infekčnej žltačky typu A, pričom minulý týždeň pribudlo päť nových prípadov,” uviedla vedúca odboru epidemiológie úradu Veronika Tarkovská.

V súčasnosti zamestnanci Regionálneho úradu verejného zdravotníctva podľa nej v dotknutých oblastiach intenzívne kontrolujú plnenia nariadených opatrení v zmysle vydaných vyhlášok.

V súvislosti s epidémiou žltačky platí od 6. apríla v Moldave nad Bodvou, ako aj v Medzeve, Jasove a Drienovci mimoriadna situácia. Vyhlásila ju prednostka Okresného úradu Košice-okolie.

Regionálna hygienička nariadila v uvedených štyroch mestách a obciach v lokalitách s nízkym sociálno-hygienickým štandardom povinnosť detí do 15 rokov podrobiť sa očkovaniu podľa pokynov ošetrujúceho lekára. V prípade Moldavy nad Bodvou osobitná vyhláška stanovila opatrenia týkajúce sa hygieny a dezinfekcie.