Spoločnosť Zahraničné

V Nemecku zadržali zdravotnú sestru, ktorá piatim bábätkám podala morfium

Na snímke je univerzitná nemocnica v Ulme v nemeckej spolkovej krajine Bádensko-Württembersko v stredu 29. januára 2020. Zdroj: TASR / AP

ULM – Zdravotnú sestru v meste Ulm v južnom Nemecku zadržali v stredu pre podozrenie z otrávenia piatich predčasne narodených detí morfiom. Informovala o tom vo štvrtok miestna polícia, ktorá dodala, že všetkých päť novorodencov vďaka včasnému zásahu zdravotníkov prežilo.

Ako píše agentúra AFP, žena bola zadržaná po tom, ako vyšetrovatelia v jej skrinke v univerzitnej nemocnici v Ulme v spolkovej krajine Bádensko-Württembersko našli striekačku s materským mliekom a stopami po morfiu. Novinárom to oznámil šéf tamojšej polície Bernhard Weber.

Vyšetrovatelia v utorok prehľadali priestory osôb, ktoré v danom čase mali službu na oddelení predčasne narodených detí.

Piatim bábätkám, ktoré mali v tom čase len deň až mesiac a nachádzali sa v spoločnej nemocničnej izbe, bolo morfium podané injekčne vlani 20. decembra. Následne začali mať všetky súčasne život ohrozujúce problémy s dýchaním. Výsledky testov ukázali, že im boli podané omamné látky. Vďaka zásahu lekárov deti nebudú mať žiadne dlhodobé následky.

Vyšetrovanie sa začalo po tom, ako univerzitná klinika v Ulme podala na zdravotnú sestru trestné oznámenie, napísala agentúra DPA. Motívy činu zatiaľ nie sú známe.

“Je nám veľmi ľúto, že došlo k takémuto činu a ospravedlňujeme sa za to rodičom týchto detí,” povedal v stredu vedúci lekár nemocnice v Ulme Udo Kaisers.