Šport Top

V NHL určili najkrajších desať gólov sezóny, aj najlepšie zákroky brankárov za posledných 10 rokov

Zdroj: TASR / AP

BRATISLAVA – Päťdesiat najkrajších gólov NHL tejto sezóny už pozná svoje poradie, strelcov aj brankárov, ktorí inkasovali tie najbizarnejšie, najbláznivejšie aj najgeniálnejšie góly.

 

V najlepšej desiatke sú poriadne kuriozity, z toho hneď tri dali hráči lacrosovým spôsobom. Dva z toho má na svojom konte Andrej Svečnikov. No nechýba ani ekvilibristika v štýle Pavla Demitru s čarovaním medzi nohami. V hitparáde toho naj je aj gólová lahôdka brankára Pekku Rinného. No na úplnom vrchole je asi najlepší hokejista súčasnosti, útočník Edmontonu Connor McDavid a jeho geniálne sólo v zápase proti Torontu.

No k mimoriadne cenným gólom patria tie víťazné a najlepšie v predĺžení pri hre troch proti trom. Tu sa ukáže, kto je aký hokejista, kto má výnimočnú techniku, šikovnosť, rýchlosť a kreativitu. Nečudo, že v top 10 najkrajších gólov, ktoré padli v nadstavenom čase, sú najlepší strelci NHL Connor McDavid, Sidney Crosby, Tyler Seguin alebo Nathan McKinnon. Jednoducho hokejová fantázia.

No nie vždy boli na ľade oslavovaní iba strelci. Aj brankári predviedli v NHL často až nadpozemské zákroky. Pri niektorých z nich boli fyzikálne zákony iba prázdnou frázou. Vo výbere najfamóznejších a najlepších brankárov za poslednú dekádu od roku 2010 sú absolútne neskutočné veci a to čo brankári chytili, je čisté šialenstvo.

Mohlo by vás zaujímať: