Regióny Nitra

V nitrianskom Brezovom háji pribudne nová zeleň, detské ihrisko aj fitnes prvky

Nitra bude revitalizovať Brezový háj. ZDROJ: Nitralive

NITRA – Mesto Nitra pokračuje v revitalizácii Brezového hája. S prácami sa začalo ešte vlani, kedy tu bolo vysadených niekoľko stoviek stromov, tisícky trvaliek a cibuľovín. Ako uviedla radnica, tento rok pribudne ďalšia výsadba, fitnes prvky, detské ihrisko a mobiliár.

 

Ešte minulý týždeň sa začala náhradná výsadba viac ako sto stromov. “Ide o dreviny, ktoré sa neujali a uschli. Dodávateľ ich vysadil na základe reklamácie mesta na vlastné náklady. V najbližších týždňoch začne aj výsadba takmer 100 nových kríkov. Dokončíme aj výsev kvetinovej lúky. Kompletná výsadba bude hotová v priebehu apríla,” uviedol mestský úrad.

V Brezovom háji sa už okrem toho pripravujú základy pre budúce detské ihrisko. Tvoriť ho bude niekoľko herných prvkov určených pre deti od dvoch do 14 rokov. Osadená je aj časť fitnes prvkov, ku ktorým postupne pribudnú ďalšie. “Brezový háj už osvetľujú nové lampy, dokončíme aj náter stĺpov osvetlenia. Rovnako pribudnú nové lavičky, piknikové zostavy, stojany na bicykle a odpadkové koše. Projekt revitalizácie Brezového hája má byť ukončený najneskôr do konca tohto roka,” doplnil magistrát.