Spoločnosť Domáce Kultúra Top

V Nitrianskom kraji je zábava v plnom prúde. Pozrite sa, aké atrakcie ponúka pre rodiny i mladých

Zdroj: FB Ahoj Komárno

BRATISLAVA – Počasie je ako stvorené na rôzne výlety a kultúrne podujatia. Letná sezóna beží naplno a tak o zábavu nebude núdza. Mestá opäť lákajú na rôzne divadelné predstavenia či koncerty. Pripravené sú, samozrejme, aj zaujímavé atrakcie pre deti. Glob.sk prináša prehľad udalostí v Nitrianskom kraji.

 

Stráviť voľný čas v meste je tá najlepšia voľba. Okresy ponúkajú nezabudnuteľné podujatia, ktoré stoja za to. Horúce počasie organizátorom praje a tak sa návštevníci môžu tešiť na rôzne festivaly, diskusie či koncerty. Letné mesiace pozývajú na akcie, kde si každý nájde to svoje. Ak sa k tomu pridá tá správna partia, o zábavu je postarané.

Komárno

Mestské kultúrne stredisko pozýva už dnes na Bonita Koncert, ktorý sa bude konať na Námestí generála Klapku. Aj august sa ponesie v znamení hudby. Odštartuje ho záverečný koncert XXII. majstrovských kurzov komornej hudby (2.8.). Ďalej sa v meste predstavia aj zvučné mená ako napríklad Peet Project z Budapešti (3.8.), Deja Vu (4.8), Crazy Band (11.8.), či stálice na hudobnej scéne z Komárna ako Peter Emmer (18.7.).

 

Komárno si pripravilo niekoľko kncertov. Zdroj: FB Ahoj Komárno

Levice

Mesto si pre návštevníkov pripravilo tradičné nedeľné Promenádne koncerty v Parku M. R. Štefánika. Každá nedeľa bude patriť inej hudobnej skupine. Vstup je voľný. Dnes o 18:00 sa môžete tešiť na country skupinu RANČ.

  • 4.8. REMIX – hudobná skupina
  • 11.8. HARVESTRI OuKeY – country skupina
  • 18.8. ŽEMBEROVČAN – spevácka skupina
  • 25.8. ĽH RIKKOŇOVCI a MIROSLAV RÁC – zmes populárnych piesní

Na hradnom amfiteátri sa budú zase premietať svetoznáme filmy – Deadpool 2 (2.8.), Zrodila sa hviezda (9.8.), Lovenie (16.8.), Jurský svet: Zánik ríše (23.8.), Láska na druhý pohľad (30.8.).

Kúpalisko Margita Ilona si pripravilo program pre rodiny – Slnko a zábava II. (7.8.). Pôjde o súťaž rodín a mladých družstiev, ktoré v jednotlivých súťažných disciplínach budú bojovať o vecné ceny.

Nitra

Rozprávkové nedele a hudobné večery v parku aj na pešej zóne, jarmoky v mestských častiach, filmy, koncerty na Svätoplukovom námestí, na Nitrianskom hrade a Zoborskom kláštore, to všetko si pripravila Nitra pre svojich návštevníkov. V mestskom parku na Sihoti sa dnes o 17:00 predstaví Divadlo Pod balkónom: Priadka a kráľ. Večer je pripravený koncert Divá zver. V auguste nebudú chýbať ďalšie divadelné predstavenia – Divadlo na hojdačke: na Zemi dobre mi (4.8.), Harry Teater: Soľ nad zlato (11.8.). Lákadlom je aj bezplatný bubenícky workshop s Campanou Batucadou a Igorom Holkom – Bubny v parku (11.8). Mesto nezabúda ani na svoje tradičné Nitrianske hody (17.-18.8.) či Klokočinský jarmok (29.-31.8.).

 

V Nitre nebude chýbať jarmok. Zdroj: FB Mesto Nitra

Nové Zámky

Mesto nezabúda na deti. Pre ne sú pripravené rôzne divadelné predstavenia. Veselú a poučnú rozprávku o vrabčiakovi Čimovi, ktorý sa presvedčil, že kamarátstvo nebýva samozrejmosťou, predstaví Divadlo Severka – Ako si Čimo hľadal kamaráta (11.8.). Divadielko Dunajka má pripravené predstavenie Sláva nášmu jarmoku (25.8.). Podujatia sa budú konať v Astronomickom kabinete. V auguste sa môžu deti aspoň na chvíľu stať superhrdinami na akcii Originálna párty superhrdinov v nákupnom centre Aquario (18.8.). O zábavu sa postará transformer show. Nebude chýbať tanečný robotický workshop či mini disco. V Galérii umenia Ernesta Zmetáka sa bude konať letný tábor pre deti – Ahoj umenie (5.-9.8.).

Šaľa

Tohtoročné kultúrne leto v meste bude plné najrôznejších hudobných žánrov. Súčasťou budú večerné koncerty na nádvorí renesančného kaštieľa. Nasledujúce piatky budú venované rôznym hudobným žánrom – pop, funky, jazz, country, soul či flamenco. Začiatkom augusta vystúpi Flowers (2.8.), country štýl predvedie hudobná skupina Weekend (9.8.), jazz, funky a pop si vypočujete v podaní Kristína Debnárová band (16.8.), nebude chýbať ani rocková hudba, ktorú zahrá Rebelsky (23.8.).

 

Nové Zámky nezabúdajú na deti. Zdroj: FB Mesto Nové Zámky

Topoľčany

Začiatkom augusta sa chystá letný koncert ,,TEXAS‘‘ (3.8.). Mesto si užije aj Topoľčianske hody (16.-18.8.). Mešťania sa môžu tešiť aj na Deň ľudových remesiel (17.8.). Samozrejme, sa nezabúda ani na deti. Tie sa môžu tešiť na divadelné predstavenie Kocúr v čižmách(18.8.). Súčasťou kultúrneho leta budú takisto koncerty – Koncert skupiny Replay Band (17.8.), Koncert Art music orchestra (18.8.), Koncert skupiny INEKAFE (18.8.). Pre tých náročnejších sú pripravené výstavy – Výstava ,,Začnite s vysťahovaním!… a vypuklo SNP‘‘ (23.8.-21.10), Výstava ,,Od chmeľu k pivu‘‘ (do 17.8.). Posledný augustový deň bude patriť deťom –Rozlúčka s prázdninami, kde je naplánovaná aj opekačka. (31.8.).

Zlaté Moravce

Dnes sa ešte môžete ísť pozrieť na Drezúrne preteky v Topoľčiankach. V obci Hostie sa bude konať už 11. ročník súťaže vo varení gulášu – Hostianska vareška (3.8.). Pripravená je tombola a zábava s hudobnou skupinou Elixír. Ak vás zaujíma šport, nenechajte si ujsť Nočnú hasičskú súťaž v Topoľčiankach (3.8.). Na nádvorí Zámku Topoľčianky zase bude leto patriť hudbe. Dnes sa môžete tešiť na hudbu 80. rokov – Hudobná skupina Format. Počas augusta vystúpi Ludo Kuruc band (4.8.), FSk Topoľnica a DH Podhrušovan (11.8.), Duo rytmus(18.8.). Záver kultúrneho leta strávite s populárnym spevákom Salcom (25.8.).

 

Galéria
Mestá si pripravili tradičné jarmoky. Zdroj: FB Ahoj Komárno
Nebudú chýbať koncerty. Zdroj: Mesto Nitra
Deti sa zabavia pri tvorivých dielňach. Zdroj: Mesto Nitra
Divadelné predstavenia upútajú nielen deti, ale aj dospelých. Zdroj: Mesto Nitra
Mestá lákajú stráviť voľný čas vonku. Zdroj: Mesto Nitra
Kultúrne letá si užijú najmä deti. Zdroj: Mesto Nitra
navigate_before
navigate_next