Regióny Trebišov

V obci Brehov objavili nelegálnu pálenicu. Dve osoby obvinili

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / Roman Hanc

BREHOV – Nelegálnu pálenicu odhalil v obci Brehov v Trebišovskom okrese Kriminálny úrad finančnej správy (KÚFS). V prípade zaistili stovky litrov nelegálneho liehu a obvinili dve osoby, ktorým hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky.

 

“Spolupáchatelia prevádzkovali nepovolené zariadenie na výrobu liehu, pričom mali v úmysle vyrobený lieh distribuovať bez platnej slovenskej kontrolnej známky. Týmto konaním porušili zákon o spotrebnej dani z alkoholických nápojov, ako aj zákon o výrobe a uvádzaní liehu na trh,” informovala v pondelok hovorkyňa FS Martina Rybanská.

Príslušníci FS celkovo zaistili viac ako desať druhov destilátov. Obvinení ich plnili do spotrebiteľských balení liehu s vytlačenými etiketami. U bežného spotrebiteľa mali vyvolať dojem, že ide o legálne spotrebiteľské balenia liehu. “Takýmto spôsobom sa obidve obvinené osoby snažili na úkor štátneho rozpočtu SR neoprávnene obohatiť,” konštatovala hovorkyňa.

Finančná správa zaistila celkovo 375 litrov liehu spolu so zariadením na jeho výrobu, ako aj ďalšie predmety používané k výrobe. Predbežne vyčíslená škoda na spotrebnej dani z alkoholických nápojov sa pohybuje vo výške 1518 eur. Dve osoby obvinili z prečinu nepovolenej výroby liehu.