Regióny Stropkov Svidník

V okresoch Svidník a Stropkov sú zakázané verejné bohoslužby

Ilustračná foto. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

SVIDNÍK – V okresoch Svidník a Stropkov sú od utorka zakázané verejné bohoslužby, služby božie a spovede. Dôvodom je zlá pandemická situácia. Zákaz sa netýka obradu krstu, pohrebného a sobášneho obradu a bohoslužieb vykonávaných iba za účasti celebranta s nevyhnutnou asistenciou s cieľom online vysielania. Vyplýva to z vyhlášky Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) vo Svidníku, ktorá je zverejnená vo Vestníku vlády SR a platí od utorka.

 

Zakázané je i organizovanie podujatí súvisiacich s ukončením roka, realizovanie firemných posedení a akýchkoľvek stretnutí spojených s konzumáciou pokrmov a nápojov. Rovnako sú zakázané návštevy v interiérových a exteriérových priestoroch pobytových zariadení sociálnej služby.

Svidnícka nemocnica v pondelok (21. 12.) informovala, že má plne obsadené COVID oddelenie. Ide o 34 lôžok, z toho sú štyri s umelou pľúcnou ventiláciou. Uvedenú kapacitu COVID lôžok nemocnica pri zachovaní rozsahu akútnej starostlivosti pre pacientov s ostatnými diagnózami považuje teraz za maximálnu. Podľa komunikačného manažéra a hovorcu siete nemocníc Svet zdravia Tomáša Kráľa, všetko vždy závisí od aktuálneho počtu zdravotníkov, ktorých zdravotný stav umožní nastúpiť do služby.

Na obyvateľov apelovala i primátorka Svidníka Marcela Ivančová, aby obmedzili všetky nepotrebné stretnutia a nákupy a dodržiavali všetky protiepidemické opatrenia.