Regióny Dolný Kubín

V Oravskom Podzámku horí výrobná hala. Škodu odhadli na milión eur

Zdroj: TASR / Prezídium Hasičského zboru

ORAVSKÝ PODZÁMOK– Požiar výrobnej haly v obci Oravský Podzámok (okres Dolný Kubín) likvidujú už takmer štyri hodiny desiatky profesionálnych a dobrovoľných hasičov. Škodu predbežne vyčíslili na približne jeden milión eur. Na miesto smeruje expertízna skupina na zisťovanie príčin vzniku požiaru z Požiarnotechnického a expertízneho ústavu Ministerstva vnútra SR v Bratislave. TASR o tom informovala Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

 

Po príchode na miesto udalosti hasiči zistili, že požiar zachvátil budovu, v ktorej sa nachádza píla. “Plamene sa rýchlo rozšírili na celú výrobnú halu o rozmeroch 100 krát 30 metrov. Zasahujúci hasiči sa snažia požiar lokalizovať a ochladzujú podkrovie výrobnej haly, aby tak zamedzili rozšíreniu požiaru na ďalšiu časť budovy,” priblížila Križanová.

Na mieste udalosti zasahujú hasiči z Dolného Kubína, Námestova, Tvrdošína, Ružomberka, Žiliny a zo Záchrannej brigády HaZZ v Žiline. Tiež členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí Chlebnice, Dlhá nad Oravou, Horná Lehota, Oravský Podzámok a Sedliacka Dubová.

Požiar už hasiči lokalizovali

Požiar výrobnej haly v obci Oravský Podzámok sa podarilo lokalizovať. Desiatky profesionálnych a dobrovoľných hasičov naďalej pokračujú v likvidačných prácach. TASR o tom informovala Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

Riaditeľ Krajského riaditeľstva HaZZ v Žiline Jaroslav Kapusniak konkretizoval, že požiar ohlásili v piatok po 3.30 h. “Aktuálne robíme likvidačné práce – rozoberáme strešnú konštrukciu, spadnuté trámy, zalievame skryté ohniská,” priblížil. Nasadených bolo podľa neho vyše 20 kusov techniky, vrátane výškovej.

Požiar v Oravskom Podzámku likvidujú hasiči už niekoľko hodín. Oheň zachvátil budovu, v ktorej sa nachádza píla. Plamene sa rozšírili na celú výrobnú halu o rozmeroch 100 krát 30 metrov. Škodu predbežne vyčíslili na jeden milión eur.