Politika Kauzy Domáce Top

V parlamente skoro vypukla bitka: Hrnko napínal svaly!

BRATISLAVA – Ako to bolo pred týždňom v utorok, tak aj včerajśí deň priniesol napätie v poslaneckých laviciach. Za všetkým opäť stála kauza Bašternák a ďaleko nebolo ani k bitke, tvrdí Veronika Remišová z OĽaNO-NOVA.

Ako na Facebooku uviedla poslankyňa, konflikt nastal, keď sa k slovu dostal podpredseda SNS Anton Hrnko. „Poslanec Hrnko (SNS) skoro vyprovokoval bitku v Národnej rade… Nuž, ak dôjde k najhoršiemu, je nás síce menej, ale na našej strane je pravda,“ napísala.

Status Veroniky Remišovej

Hrnko sa vo svojej faktickej poznámke obul do opozičných poslancov, aby vážili slová ohľadom kauzy Bašternák. „Pretože označiť tieto veci ako podozrivý a podobne, to je síce pekné, ale tu máme priam dôkaz toho, že pravdepodobne jeden z opozičných poslancov navádzal na kriminálne konanie svojho asistenta a to je už iná vec. To nie je podozrenie, to je tu skutočnosť, ktorá sa stala, takže vážte slová, vážte slová, ktoré používate…“ vysvetľoval, čím vzbudil búrku nevôle.

„Ste mafia, čo si to dovoľujete!“ bolo počuť nespokojných opozičných poslancov na čele s Jozefom Rajtárom. Situáciu, ktorá tak nastala, musel upokojovať aj predsedajúci Martin Glváč (Smer-SD). Na upokojenie vyzval predovšetkým poslancov opozície.

„Pán advokát, vy veľmi dobre viete, vy veľmi dobre viete, čo je kriminálny čin. Tak nekryte kriminálne činy,” odpovedal na pokriky Hrnko. Po tomto už Glváč vyhlásil prestávku, pokiaľ sa situácia neupokojí.

Zdroj: ph, Foto: SITA, FB / Veronika Remišová