Domáce Politika Parlamentné voľby

V parlamentných voľbách kandidovať budem, za ktorú stranu je zatiaľ otázne, tvrdí Martvoň

Anton Martvoň - Zdroj: facebook.com/Anton Martvoň

BRATISLAVA – Podpredseda mimoparlamentnej strany Národná koalícia Anton Martvoň sa plánuje v budúcoročných parlamentných voľbách uchádzať o podporu voličov. Či bude kandidovať za Národnú koalíciu, “alebo na kandidátke inej politickej strany, pokiaľ sa s niektorou silnejšou politickou stranou dohodne na spoločnej spolupráci v prospech bežných ľudí”, je zatiaľ otázne.

Ako dodal, v súčasnosti však nerokuje so žiadnou inou politickou stranou. “Som podpredseda Národnej koalície a sme tam celkom dobrý kolektív ľudí, ktorým záleží na Slovensku a hlavne na bežných ľuďoch žijúcich v regiónoch. Máme mnohé nové tváre z regiónov a pomaličky si ako strana chceme u ľudí vybudovať politickú dôveru, aby sme im následne ako politici mohli pomáhať,” uviedol Martvoň.

Martvoň rešpektuje každú novovznikajúcu politickú stranu. “Na otázku, či sú mi blízke niektoré z novovznikajúcich strán nechcem v tomto momente odpovedať, lebo nakoniec vôbec ešte nie je isté, že či tie strany aj vzniknú, alebo či sa im pre nové legislatívne podmienky neskomplikuje registračný proces, ktorý vládne strany, podľa mňa z obavy z politickej konkurencie, tak nedemokraticky skomplikovali. Ale na druhej strane vítam každú novú stranu, ktorá chce úprimne pomáhať a riešiť problémy bežných ľudí žijúcich nielen v Bratislave, ale aj na dedinách či v malých mestách v regiónoch, či dokonca mimo SR,” priblížil svoj postoj.

V súvislosti so vznikajúcou stranou exministra zdravotníctva Tomáša Druckera Martvoň podotkol, že k nemu má neutrálny vzťah. “To, že bol Smerom nominovaný na ministerské pozície, kde potom plnil ich zadania, tak to neznamená, že má dôveru u občanov ako politik len preto, že od Smeru odišiel. To, že ho pozná ako ministra mnoho ľudí je pekné, no neznamená to, že jeho stranu budú ľudia aj voliť, pokiaľ si nevytvorí okolo seba tím ľudí, ktorí už majú ako politici nejaké skúsenosti, majú výsledky práce a dôveru u bežných ľudí,” dodal s tým, že jeho plány založiť politickú stranu plne rešpektuje.