V prázdninový deň počasie nebude priať. SHMÚ varuje pred silným vetrom, dažďom aj povodňami

BRATISLAVA – V pondelok môže na západe a severe Slovenska viac fúkať a pršať. Na viacerých miestach Slovenska môžu vzniknúť povodne. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informuje na svojej webovej stránke.

 

Výstrahu prvého stupňa pred vetrom vydal SHMÚ pre celý Bratislavský a Trnavský kraj. Taktiež aj pre okresy Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Nitra, Topoľčany, Šaľa, Poprad a Liptovský Mikuláš. Výstraha platí do poobedia. Pred dažďom varujú meteorológovia v Žilinskom kraji, okrese Banská Bystrica, Brezno a Poprad. Silný vietor na horách sa môže vyskytnúť v okresoch Tvrdošín, Liptovský Mikuláš, Poprad a Brezno. Pre tieto lokality platí výstraha prvého stupňa do polnoci.

Výstrahy sú najmä na západnom Slovensku a na severe krajiny. Zdroj: SHMÚ

Na hornom Považí a Liptove, Kysuciach, Orave a v okresoch Nové Mesto nad Váhom, Považská Bystrica, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Banská Bystrica a Brezno hrozí povodeň z topenia sa snehu a dažďa. SHMÚ aj v tejto súvislosti vydalo výstrahu prvého stupňa. „Pri dosiahnutí hladiny zodpovedajúcej stupňu povodňovej aktivity a pri vydaní výstrahy na nebezpečenstvo povodne neodporúčame využívať tok na rekreačnú plavbu,“ uviedli meteorológovia.

SHMÚ z dôvodu silného dažďa varuje aj pred povodňami, hlavne na severe Slovenska. Zdroj: SHMÚ

Viac o téme: dážď, hydrologické výstrahy, meteorologické výstrahy, počasie, pohorie, Prázdniny, SHMÚ, silný vietor, výstrahy

Súvisiace články