Regióny Prievidza

V Prievidzi chcú zrekonštruovať palubovku v športovej hale. Potrebujú na to vyše stotisíc eur

Samospráva Prievidze má záujem zrekonštruovať hlavnú palubovku v športovej hale. Ilustračné foto. Zdroj: TASR / Radovan Stoklasa

PRIEVIDZA – Samospráva Prievidze má záujem zrekonštruovať hlavnú palubovku v športovej hale. Na práce v hodnote takmer 150-tisíc eur v športovom stánku, kde sa hrávajú extraligové súťaže v basketbale či volejbale, žiada financie od Slovenského olympijského a športového výboru. 

 

“Cieľom tohto projektu je zlepšenie športovej infraštruktúry, ktorá bude vytvárať lepšie podmienky pre deti, mládež, ale aj športové kluby. Predmetom projektu je komplexná rekonštrukcia palubovky v športovej hale,” povedal vedúci referátu pre projekty a investície Mestského úradu v Prievidzi Ivan Benca.

Hlavná palubovka s rozmermi 46 x 23 metrov je v nevyhovujúcom technickom stave, ktorý už nezodpovedá súčasným požiadavkám. Stavebné práce by mali zahŕňať odstránenie pôvodnej podlahy aj s dreveným roštom, rekonštrukciu podkladovej vrstvy, novú hydroizoláciu, vyrovnanie podlahy, ako i uloženie nového odpruženého roštu s novou drevenou nášľapnou vrstvou. Súčasťou projektu je i nakreslenie čiar pre jednotlivé druhy športov a osadenie športového vybavenia.

“Rozpočet sa blíži k 150-tisíc eur, dotáciu žiadame vo výške približne 135-tisíc eur a 15-tisíc eur by malo predstavovať spolufinancovanie mesta Prievidza,” dodal Benca.