Regióny Bratislava

V Ružinove pátrajú po top osobnostiach

Ilustračné foto. Zdroj: Zoznam.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Bratislavský Ružinov hľadá svoje osobnosti. Oceniť chce opäť tých, ktorí prispeli k lepšiemu životu v mestskej časti, významne ju reprezentujú doma i v zahraničí alebo svoj čas a skúsenosti venujú pomoci iným.

 

Nominácie prijíma samospráva do 5. septembra. “Nezáleží na tom, či to je niekto, koho vídavame na titulkách časopisov, alebo niekto, kto roky pomáha svojej komunite. Najmä posledný rok nám ukázal, akí dôležití môžu byť ľudia, ktorých prácu obyčajne vnímame ako samozrejmosť,”konštatuje mestská časť.  Návrhy na ocenenie môžu predkladať samotní obyvatelia, ale tiež občianske združenia, organizácie či inštitúcie pôsobiace na území mestskej časti. Podmienkou je vyplniť prihlasovací formulár, ktorý je zverejnený na webovej stránke. Ten treba následne poslať elektronicky na e-mailovú adresu ocenovanie@ruzinov.sk alebo poštou na adresu ružinovského miestneho úradu na Mierovej ulici. Súčasťou formulára sú aj životopis nominovaného a základné kontaktné údaje navrhovateľa i navrhovaného.

Nominácie prijíma samospráva do 5. septembra. Návrhy posúdi miestna komisia školstva, kultúry a športu, prediskutuje so starostom a predloží ich na rokovanie miestneho zastupiteľstva. Udelenie verejného ocenenia je podľa mestskej časti vyjadrením úcty a poďakovaním tým občanom, ktorí dlhodobo pracujú na rozvoji komunity, dosahujú výnimočné tvorivé výsledky, ktoré obohacujú ľudské poznanie, alebo ktorí iným spôsobom prispeli k rozvoju mestskej časti.