Regióny Sabinov

V Sabinove by mala vyrásť nová výrobná hala pre strojársku výrobu, zamestnať by mohla 130 ľudí

Ilustračná foto. Zdroj: pixabay.com

SABINOV –  V Sabinove by mala vyrásť nová výrobná hala pre strojársku výrobu za 5 mil. eur. Podľa zámeru predloženého na posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA) by v nej mohlo výhľadovo nájsť prácu 130 ľudí. „Cieľom investora je výstavba moderných výrobných priestorov, v ktorých bude pôsobiť firma MSK Matec Slovakia, s.r.o. a bude v nich prevádzkovať výrobu a montáž kabín s vysokou pridanou hodnotou pre rôzne stroje,“ uvádza sa v zámere.

 

Výstavba nových priestorov a využitie nových technológií by mali viesť k vysokej konkurencieschopnosti v rámci Európskeho trhu. Aktuálne pritom spoločnosť pôsobí v priestoroch, ktoré si prenajíma od iného vlastníka v priemyselnom parku mesta Lipany. „Účelom navrhovanej činnosti je premiestniť strojársku výrobu a lakovňu do navrhovanej výrobnej haly v meste Sabinov, ktorá bude vo vlastníctve navrhovateľa,“ píše sa v zámere.

S výrobou sa má začať už čoskoro

Navrhovateľom je firma MSK Real Estate, s.r.o. Tá je vlastnená fínskou spoločnosťou MSK Group OY. Do jej portfólia spadá výroba kabín vodiča pre rôzne stroje, výroba plastových dielcov a výroba tovarov pod vlastnou značkou Juncar (prívesné vozíky) a Junkkari (poľnohospodárske stroje). Celkový obrat skupiny dosahuje 175 mil. eur a zamestnáva 800 pracovníkov.

Začiatok výstavby je plánovaný na druhý kvartál tohto roku, ukončená by mala byť do konca aktuálneho roka. Celkovo by sa výrobná hala mala rozprestierať na ploche viac ako 9 000 metrov štvorcových. Nachádzať sa bude v priemyselnom areáli v Sabinove. Ten pozostáva z viacerých objektov, v minulosti tu pôsobila firma Poľnonákup Šariš, a. s. ktorá tu prevádzkovala silo na uskladnenie obilia.

V areáli sa postaví nová hala a v nej vstavok pre administratívnu budovu pre zamestnancov a riadiaci personál. Celkový halový priestor sa rozdelí na šesť menších hál. Prvé dve haly od vstupu budú určené na prípravu komponentov a zváranie. Tretia hala pre lakovňu. Posledné tri haly budú slúžiť ako montážne priestory a sklady.