Regióny Sobrance

V sobraneckej nemocnici sa situácia s ochrannými pomôckami zlepšila

Ilustračná foto. Zdroj: archív

SOBRANCE – Situácia s osobnými ochrannými pracovnými prostriedkami (OOPP) sa v Regionálnej nemocnici Sobrance oproti koncu marca zlepšila. Ako pre TASR uviedol riaditeľ tohto lôžkového zdravotníckeho zariadenia Ondrej Copák, v utorok (14. 4.) nemocnica naskladnila OOPP zo skladov štátnych hmotných rezerv.

 

“Došlo viac-menej všetko, až na respirátory FFP3 a overaly Tyvek. Tieto dve položky však ani nebolo možné objednať, zrejme pre plošný nedostatok,” priblížil obsah dodávky, ktorú si zo skladov štátnych hmotných rezerv v Slovenskej Ľupči a Čachticiach doviezla nemocnica vo vlastnej réžii. Podotkol, že chýbajúce OOPP sa zariadeniu poradilo získať aj vďaka Asociácii nemocníc Slovenska, ktorá na situáciu “promptne zareagovala” a pomohla zariadeniu výpadok doplniť. Ako dodal, oba typy nedostatkových OOPP sa bude nemocnica snažiť zabezpečiť inou cestou.

Podľa Copákových ďalších slov nepatrí zatiaľ sobranská nemocnica medzi tie, ktoré by sa mali v blízkej budúcnosti reprofilizovať na zariadenie s takzvanou červenou zónou. “No tieto veci sa môžu rýchlo meniť,” uzavrel.