Spoločnosť Zahraničné

V súvislosti s krádežou šperkov v múzeu v Drážďanoch zatkli ďalšieho podozrivého

Zdroj: TASR / DPA

BERLÍN / DRÁŽĎANY – Nemecká polícia zadržala v Berlíne v súvislosti s rozsiahlou lúpežou šperkov, ku ktorej došlo vlani v novembri v meste Drážďany, ďalšieho z podozrivých. Ide o 21-ročného muža, oznámil v pondelok hovorca drážďanskej polície s tým, že naďalej pátrajú po jeho bratovi-dvojčati, ktorý sa na čine tiež podieľal, informovala agentúra DPA.

 

Troch podozrivých vo veku 23, 23 a 26 rokov zadržali už počas razie 17. novembra tohto roku. Mladík, ktorého zatkli v pondelok večer v berlínskej štvrti Neukölln, patrí podľa polície medzi členov tamojšieho arabského rodinného klanu Remmovcov. Niektorí jeho príslušníci boli už odsúdení za iné závažné trestné činy, ako napríklad krádež v berlínskom Bodeho múzeu z marca 2017.

Z drážďanského štátneho múzea Zelená klenba (Grünes Gewölbe), si zlodeji 25. novembra 2019 odniesli viac než desiatku vzácnych šperkov. Nemecké médiá označili tento incident za najväčšiu lúpež umeleckých predmetov v moderných dejinách. Páchatelia sa po tom, ako vyvolali čiastočný výpadok elektrického prúdu, vlámali do múzea a odcudzili šperky nevyčísliteľnej hodnoty z 18. storočia. Išlo o predmety zo zbierky saského kurfirsta Augusta II. Medzi ukradnutými šperkmi bol meč, ktorého rukoväť zdobí deväť veľkých a 770 menších diamantov, ako aj nákrčník obsahujúci slávny 49-karátový Drážďanský biely diamant.