Zahraničné

V Taliansku po prvý raz mierne klesol celkový počet nakazených

Zdroj: pixabay

RÍM – V Taliansku v pondelok klesol – vôbec po prvý raz od začiatku pandémie – celkový počet osôb nakazených novým koronavírusom. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na najnovšie informácie talianskych úradov.

Aktuálne v Taliansku evidujú 108.237 osôb pozitívne testovaných na nový koronavírus, ktoré sa liečia v nemocniciach alebo doma. V porovnaní s nedeľou to prestavuje pokles o 20 prípadov. Ide o prvý, hoci len symbolický pokles celkového počtu nakazených v Taliansku od februára, keď v krajine zaznamenali prvé prípady.

“Po prvý raz sme svedkami pozitívneho vývoja. Počet momentálne nakazených osôb klesol,” vyhlásil v tejto súvislosti šéf talianskej civilnej ochrany Angelo Borrelli. Novému koronavírusu medzitým v pondelok v Taliansku podľahlo ďalších 454 ľudí, čím sa celkový počet obetí tejto nákazy v krajine zvýšil na 24.114. Ako pripomína AFP, Taliansko sa v počte obetí ochorenia COVID-19 radí na druhé miesto za Spojenými štátmi.

Talianski zdravotníci sú však presvedčení, že pandémia si v tomto stredomorskom štáte vyžiadala omnoho viac životov, než uvádzajú oficiálne štatistiky. Tie totiž nezahŕňajú ľudí, ktorí zomreli v domovoch dôchodcov. V najviac postihnutých regiónoch pritom podľa agentúry nemuseli byť započítané ani všetky osoby, ktoré infekcii podľahli v nemocniciach, keďže testovaní na prítomnosť nového koronavírusu tam boli len ľudia s mimoriadne vážnymi príznakmi ochorenia.