Regióny Trnava

V TEJTO automobilke hrozí PREPÚŠTANIE! O prácu príde až 500 ľudí!

V trnavskej automobilke sa bude prepúšťať. ZDROJ: TASR

TRNAVA – Trnavskí odborári varujú – miestna automobilka Stellantis plánuje prepustiť až 500 pracovníkov. Má za tým stáť rušenie víkendovej zmeny  Prepúšťanie sa tak dotkne najmä rodín, ktoré si mali týmto spôsobom možnosť privyrobiť.

 

“Zamestnávateľovi sme ponúkli niekoľko možností, aby sa zachovala trojzmenná výroba a tiež víkendová zmennosť. Na všetko sme dostali len odpoveď nie, nedá sa s nimi nijako dohodnúť,” povedal pre cas.sk šéf odborov Milan Minárech a stručne zhrnul situáciu: „Takéto to ešte nikdy nebolo ako teraz, je to veľmi zlé.“

Hoci automobilka tvrdí, že ide iba o dočasné riešenie, odhadom na jeden a pol roka, úrady už dostali informáciu o prepúšťaní: „Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny eviduje od začiatku roka 2023 nahlásené dve hromadné prepúšťania na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny Trnava,“ prezradili pre cas.sk.

Automobilka však tvrdí, že si chce zamestnancov ponechať a ponúknuť zamestnancom iné pracovné miesto.

“Chceme zachovať zamestnanosť v trnavskom závode, ale uvedomujeme si, že pracovný čas počas víkendu je špecifický. Budeme rešpektovať rozhodnutie zamestnancov, a ak nevyužijú ponúknuté možnosti na prácu, sme pripravení spolupracovať na ich umiestnení s úradom práce,“ upresnil hovorca automobilky Michal Nič.