Regióny Trnava

V Trnavskom kraji funguje Agentúra domácej ošetrovateľskej starostlivosti

Trnavský kraj spustil fungovanie Agentúry domácej ošetrovateľskej starostlivosti. ZDROJ: trnava-live.sk

TRNAVA – Trnavský samosprávny kraj začal prostredníctvom svojej spoločnosti Zdravá župa poskytovať služby Agentúry domácej ošetrovateľskej starostlivosti v kraji. Informoval o tom odbor komunikácie Trnavského samosprávneho kraja.

 

Služby sú určené čiastočne alebo úplne imobilným pacientom, ktorí potrebujú odbornú ošetrovateľskú alebo rehabilitačnú starostlivosť a nemôžu sa samostatne dostaviť na ošetrenie alebo rehabilitáciu. Záujemcovia sa môžu registrovať prostredníctvom registračného formulára na webovej stránke.

“V októbri minulého roka sa samosprávny kraj opätovne stal poskytovateľom zdravotnej starostlivosti, a to vďaka otvoreniu zdravotníckeho strediska na Študentskej ulici v Trnave. Postupne rozširujeme ponuku týchto služieb. Okrem ambulancie všeobecného lekára pre dospelých a kardiológie sme začali poskytovať služby Agentúry domácej ošetrovateľskej starostlivosti. Je určená pre chronicky chorých pacientov, ale aj pacientom pri náhlych či krátkodobých chorobách, po prepustení z hospitalizácie, po operáciách, prípadne po zákrokoch v rámci jednodňovej chirurgie, ktoré vyžadujú následnú ošetrovateľskú alebo rehabilitačnú starostlivosť,” uviedol predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič.

Domáca ošetrovateľská a rehabilitačná starostlivosť sa poskytuje na návrh lekára. Ak pacient spĺňa kritériá, môže o ošetrenie požiadať cez kontaktný formulár na www.zdravazupa.sk. “Ambíciou je, aby sa starostlivosť o doliečovaných, chronicky ťažko chorých a zomierajúcich pacientov stala dostupnejšou. V tejto oblasti napredujeme a môžeme poskytovať aj tento typ ošetrovateľskej starostlivosti. Pomôžeme tak chorým, ako aj ich príbuzným,” uviedla riaditeľka odboru zdravotníctva Trnavského samosprávneho kraja Lucia Šmidovičová.