Regióny Trnava

V Trnavskom kraji zatvorili pre chorobu osem škôlok a jednu školu

V Trnavskom kraji pre akútne respiračné ochorenia zatvorili školy a škôlky. ZDROJ: TASR/Branislav Caban

TRNAVA – V súvislosti s opätovným nárastom akútnych respiračných ochorení v Trnavskom kraji muselo byť zatvorených osem materských škôl a jedna základná škola. Najvyššia chorobnosť bola v okrese Dunajská Streda. Informoval o tom riaditeľ Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trnave Tomáš Hauko.

 

V uplynulom týždni od 13. marca bolo zaznamenaných 6 155 prípadov akútnych respiračných ochorení spolu s ochorením COVID-19, čo predstavuje chorobnosť 2 171 chorých na 100 000 obyvateľov. Z toho chrípke podobných ochorení bolo 974, pri chorobnosti 343 chorých na 100.000 obyvateľov. “V porovnaní s predchádzajúcim týždňom ide o nárast chorobnosti na akútne respiračné ochorenia o 0,59 percenta a nárast chorobnosti na chrípke podobné ochorenia o 2,20 percenta,” uviedol Hauko.

Najvyššia chorobnosť sa naďalej udržiava vo vekovej skupine detí do päť rokov. “Pre nepriaznivý vývoj boli uzatvorené po tri materské školy v okresoch Dunajská Streda a Galanta, po jednej v okresoch Piešťany a Trnava. V Dunajskostredskom okrese prerušili vyučovanie aj na jednej základnej škole,” doplnil Hauko.