Spoločnosť Zahraničné

V ubytovni pre utečencov v Nemecku malo pozitívny test na koronavírus 130 osôb

Zamestnanec bezpečnostnej služby stojí pred zariadením pre utečencov v meste Sankt Augustin 17. mája 2020. Zdroj: TASR / AP

KOLÍN NAD RÝNOM – Nákazu koronavírusom SARS-CoV-2 potvrdili u 130 ľudí, ktorí žijú v ubytovni pre žiadateľov o azyl v západnej časti Nemecka. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na informácie zverejnené v pondelok okresnou vládou v Kolíne nad Rýnom.

 

Zvyšných 170 ľudí, ktorí žijú v zmienenom zariadení v meste Sankt Augustin vzdialenom približne 30 kilometrov juhovýchodne od Kolína nad Rýnom, malo negatívny výsledok testov na nový koronavírus.

“Rovnako ako vo všetkých štátnych ubytovacích zariadeniach sa dodržujú najprísnejšie hygienické predpisy,” uviedla hovorkyňa obvodu Kolín nad Rýnom Vanessa Nolteová.

Osoby v domove pre utečencov sú teraz izolované, v závislosti od výsledkov ich testov. Oddelené sú aj vonkajšie priestory.

Ľudí, ktorých testy boli negatívne, premiestnili do iného zariadenia.

V domovoch pre utečencov v nemeckej spolkovej krajiny Severné Porýnie-Vestfálsko, kde leží Sankt Augustin, sa vyskytli už dve väčšie ohniská šírenia nákazy nového koronavírusu.

Nemecko k nedeli zaznamenalo celkovo 174.697 prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2, pričom v krajine doposiaľ zaevidovali 7935 úmrtí na ochorenie COVID-19, ktoré koronavírus spôsobuje.