Regióny Bratislava Pezinok Banská Bystrica Košice Nitra Prešov Trenčín Trnava Žilina Top

POZOR! Z trhu sťahujú túto známu DETSKÚ POTRAVINU

SLOVENSKO – Rodičia pozor na tento nebezpečný výrobok! Podľa laboratórnych zistení je táto detská kaša pre vaše deti mimoriadne nebezpečná. Produkt môže ešte stále kolovať v predaji.

 

Jedná sa o detskú nemliečnu kašu (ryžová, banánová) značky HAMI. Kaša je určená deťom od ukončeného štvrtého mesiaca.

Šokujúce zistenie! V kaši našli stopy veľmi závažného ochorenia. “Podľa skúšok vykonaných Odborom laboratórnych činností Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Nitre a Národným referenčným laboratóriom pre salmonelózy na Úrade verejného zdravotníctva bola v predmetnom výrobku zistená Salmonella Enteritidis,” informovala hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva Dáša Račková.

Pokrm môže spôsobiť vašim ratolestiam nepríjemné zdravotné komplikácie.
Zdroj: ÚVZ SR

Výrobok sa ešte môže nachádzať v predajniach. “Príslušné orgány verejného zdravotníctva v SR prijímajú opatrenia na stiahnutie predmetného výrobku z trhu v SR. Výrobok bude zároveň hlásený aj do Rýchleho výstražného systému pre potraviny a krmivá (RASFF). Keďže sa uvedený výrobok ešte môže nachádzať v obchodnej sieti na území Slovenskej republiky, odporúčame spotrebiteľom, aby výrobok nekupovali, už zakúpený výrobok nepoužívali a prípadne ho vrátili späť do miesta predaja,” objasnil hlavný hygienik Ján Mikas.

 

Zdroj: ÚVZ SR