Regióny Bratislava Top

VAROVANIE! Túto múku sťahujú z predaja: Doma ju majú mnohí

Ilustračná foto. ZDROJ: archív zoznam.sk

BRATISLAVA – Jednou z najbežnejších potravín, ktorá rozhodne nechýba v žiadnej domácnosti, je múka. A práve pred tou varuje známa sieť predajní. Ak náhodou máte tento produkt aj u vás v kuchyni, tak ho radšej vráťte do obchodu.

 

Konkrétne ide o Bauckhoff teffová celozrnná múka, 400 g s minimálnou trvanlivosťou do 22. 11. 2023 a 09. 01. 2024.. Tá sa objavila na pultoch dm drogérie, ktorá okrem kozmetiky ponúka aj rôzne bio potraviny. Ak ste si túto múku už zakúpili, radšej ju nepoužívajte. 

ZDROJ: dm.sk

Predajcovia z dm drogérie totiž upozorňujú, že vo výrobku “bola zistená zvýšená hladina tropánových alkaloidov, ktoré sú prirodzenou zložkou niektorých rastlín a zvyčajne rastú ako burina na obilných poliach. Počas zberu sa tieto buriny dokážu zachytiť a dostať do produktu,” poznamenali.

Tropánové alkaidy nepredstavujú pre ľudí veľké nebezpečenstvo, môžu však vystaviť organizmus zdravotným problémom. Ako totiž kompetentní z dm drogérie dodali, požitie tropánových alkaidov “môže viesť k dočasným zdravotným problémom, akými sú napr. ospalosť, bolesti hlavy, či nevoľnosť.”

Ak ste si túto potravinu už zakúpili, radšej ju nepožívajte a okamžite ju vráťte do ktorejkoľvek predajne dm drogérie.