Politika Domáce Top

Vašečka zváži návrh na odvolanie Danka. Mám obavu, tvrdí

BRATISLAVA – Predsedu poslaneckého klubu OĽaNO Richarda Vašečku zváži návrh na odvolanie predsedu parlamentu Andreja Danka. Ako povedal Vašečka dnes novinárom, bude to potrebné a pokúsi sa získať podporu opozičných kolegov.

„Cítim to ako morálnu povinnosť,“ povedal s tým, že Danko nie je schopný viesť NR SR.

Robil to vraj úmyselne

„On je asi len predseda sám seba. Desí ma, že spadla maska predsedu. Mám obavu, že Danko nám povie, že bude vládnuť dekrétmi. Hanbím sa, že NR SR má takéhoto predsedu,“ povedal Vašečka, ktorý Dankovi vyčíta, že útočil na rodinu Igora Matoviča, dokonca priznal, že to urobil úmyselne, aby ho vyprovokoval.

Vašečka zároveň avizoval, že opozícia v prípade definitívneho schválenia rokovacieho poriadku ho napadne na ústavnom súde.

Návrh posunulo ďalej 80 poslancov

Kritizovaný návrh novely zákona o rokovacom poriadku posunulo 80 poslancov Národnej rady SR do druhého čítania. K predloženému zákonu teraz môžu poslanci navrhovať konkrétne zmeny.

Ako povedal predseda parlamentu Andrej Danko, ktorý novelu predkladal, možné zmeny privíta. Návrh zákona podporila aj trojica nezaradených opozičných poslancov, ktorí opustili poslanecký klub Sme rodina Peter Marček, Martina Šimkovičová a Rastislav Holúbek. Opozičný klub Ľudovej strany Naše Slovensko sa zdržal hlasovania.