Spoločnosť Zahraničné Top

Vatikán ide s dobou. Pápež František predstavil aplikáciu na modlenie

Pápež František predstavil aplikáciu na modlenie. (TASR/AP)

RÍM/BRATISLAVA – Pápež František (82) chce, aby sa katolícka cirkev prispôsobila digitálnemu veku. V nedeľu predstavil aplikáciu na modlenie, ktorá má vytvoriť prepojenie medzi veriacimi z celého sveta.

Svätý otec osobne predstavil počas nedeľnej modlitby Anjel Pána v Ríme novú aplikáciu s názvom „Click To Pray“. Vyzval mladých ľudí, aby si ju stiahli a modlili sa s ním ruženec za mier.

Aplikácia svojmu užívateľovi každý deň posiela – v troch voliteľných časoch – krátke modlitebné impulzy. Prostredníctvom aplikácie, ktorú spravuje celosvetová modlitebná sieť pápeža, môžu užívatelia zdieľať svoje modlitby, alebo ich uverejniť na modlitebnej stene, ktorú vidí celá komunita.

„Takže sa modlíme všetci za teba a ty sa modlíš za nás. Nikdy nebudeš sám,“ píše sa o aplikácii na Google Play.

„Internet a sociálne médiá zdrojom našej doby, sú príležitosťou spojiť sa s ostatnými, zdieľať hodnoty a projekty. Internet nám môže pomáhať budovať naše komunity a spoločne sa modliť,“ vysvetlil pápež František svoje zámery.

Aplikácia „Click to Pray“ existuje už od roku 2014, ale zdá sa, že ju cirkev doteraz zanedbávala. Počas štyroch rokoch na nej opravili len osem chýb, z toho tri z nich len počas tohto januára. Pravdepodobne to bolo kvôli príprave na pápežovu prezentáciu. Aplikácia je k dispozícii aj pre systém iOS.

Aplikáciu si môžete stiahnuť tu: