Regióny Bratislava Top

FOTO KATASTROFÁLNY piatok na cestách: Pri nehode sa zranili aj deti

Zdroj: FB / Polícia SR

KÚTY (Redakcia/TASR) – Na štátnej ceste medzi obcami Kopčany a Kúty v Trnavskom kraji sa stala vážna dopravná nehoda. Čelne sa zrazili dve autá, cesta bola dokonca uzatvorená. Na mieste boli všetky záchranárske zložky, zasahoval aj vrtuľník. Podľa prvotných informácií utrpelo zranenia až päť osôb. Vážna nehoda sa stala aj na diaľnici pri známom petržalskom obchodnom centre v Bratislave v smere na Žilinu. Cesta bola rovnako neprejazdná. 

 

Ako informovali trnavskí policajti, v prípade nehody medzi Kopčanmi a Kútmi sa z doposiaľ nezistených príčin sa čelne zrazili dve osobné autá, Mazda 2 a Kia Ceed. “Pri nehode utrpelo 5 osôb zatiaľ nešpecifikované zranenia, s ktorými boli prevezení do viacerých nemocníc. Na miesto bol vyslaný aj záchranársky vrtuľník. Dychové skúšky na alkohol boli u oboch vodičov negatívne. Škodu na vozidlách predbežne vyčíslili na 7000 eur,” uviedli.

Ďalšia vážna nehoda sa stala v Bratislave. “Dnes krátko pred 16.45h sme na linke 158 prijali informáciu o vážnej dopravnej nehode na diaľnici D1 v úseku 2 km v smere na Prístavný most. Podľa doterajších informácií z doposiaľ presne nezistených príčin došlo k zrážke kamióna prevážajúceho osobné motorové vozidlá, a osobných motorových vozidiel Škoda Octavia, Volkswagen a Ducato,” informovali bratislavskí policajti.

“Z uvedeného dôvodu je diaľnica D1 v smere do Trnavy neprejazdná v oboch smeroch. Odklon dopravy je vedený cez Einsteinovu ulicu výjazd na prístavný most, premávka je usmerňovaná bratislavskými dopravnými policajtmi. Vodičov v tejto súvislosti vyzývame aby na prejazd využili alternatívnu trasu a zvýšili svoju pozornosť,” informovali policajti.

Hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová pre Zoznam.sk uviedla, že na miesto boli vyslané dve posádky záchranárov.

Vo večerných hodinách špecifikovala, že zranené boli tri osoby – muž a dve deti. “Našťastie nešlo o život ohrozujúce zranenia,” informovala Krčová. “Po ošetrení na mieste ich záchranári previezli do nemocnice,” doplnila.

Miesto nehody v smere na Prístavný most je podľa dopravných informácií stále neprejazdné, polícia odkláňa dopravu po súbežnej komunikácii Einsteinova.

Galéria
Diaľnica pri kongresovom centre v Bratislave je neprejazdná. Zdroj: Zoznam.sk / Ján Zemiar
Ilustračné. Zdroj: Zoznam.sk / Ján Zemiar
Medzi vymedzené úseky ciest patria aj úseky bratislavského diaľničného obchvatu. Zdroj: Zoznam.sk / Ján Zemiar
Podľa Zelenej vlny sa zrazili dva kamióny. Zdroj: Zoznam.sk / Ján Zemiar
Čelná zrážka na ceste I. triedy medzi Kútmi a Kopčanmi. Zdroj: FB / Polícia SR – Trnavský kraj
Čelná zrážka na ceste I. triedy medzi Kútmi a Kopčanmi. Zdroj: FB / Polícia SR – Trnavský kraj
Čelná zrážka na ceste I. triedy medzi Kútmi a Kopčanmi. Zdroj: FB / Polícia SR – Trnavský kraj
Zdroj: FB / Polícia SR – Bratislavský kraj
Zdroj: FB / Polícia SR – Bratislavský kraj
Zdroj: FB / Polícia SR – Bratislavský kraj
navigate_before
navigate_next

 

Správu aktualizujeme.