Regióny Michalovce Top

AKTUALIZOVANÉ: VÁŽNA NEHODA v okrese Michalovce. V aute sedelo aj malé dieťa

VINNÉ – Neďaleko Zemplínskej Šíravy sa zranilo až osem ľudí. Sedem z nich sa zranilo ľahko, jeden utrpel vážne zranenia. Nehoda sa stala v nedeľu popoludní v okrese Michalovce. Pre Zoznam.sk poskytol bližšie informácie o nehode veliteľ Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru Michalovce, Peter Šimko. 

Ako sám uviedol, k dopravným nehodám na inkriminovanej križovatke dochádza pravidelne. “Na križovatke, kde do seba vozidlá narazili, dochádza často k dopravným nehodám. V tomto prípade pravdepodobne išlo o nepozornosť a vyčerpanie vodičov,” uvádza Šimko.

V aute sedelo aj dieťa

“Vo vozidle značky VW Jetta, ktoré nedalo prednosť v jazde, sedeli štyria pasažieri a jedno malé dieťa. Podľa našich informácií nemali žiadne ťažké zranenia, avšak aj napriek tomu, boli ihneď prevezení do nemocnice na ošetrenie,” hovorí ďalej.

Pasažieri v druhom vozidle však už nemali také šťastie. “Bohužiaľ, vodička vozidla značky Škoda Fabia, mala mierne ťažšie poranenia, keďže pri náraze jej čelné sklo zasiahlo oblasť tváre. Predpokladáme, že k tomuto úrazu došlo, pretože nemala zaistený bezpečnostný pás. Ako som si sám na mieste nehody všimol, pri náraze nedošlo ani k aktivoaniu airbagu. Spolujazdec na prednom sedadle pri vodičke, ktorý ostal po náraze zakliesnený, mal najťažšie poranenia. Preto došlo k jeho okamžitému presunu záchrannými zložkami do nemocnice,” dodáva Šimko.

Polícia začala trestné stíhanie

Polícia začala vo veci trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví. “Vodič z okresu Snina viedol vozidlo značky VW Jetta od rekreačného strediska Prímestská, oblasť Biela Hora na Zemplínskej šírave smerom ku križovatke cesty II/582, kde podľa doterajších zistení pri výjazde na hlavnú cestu vošiel do jazdnej dráhy vozidlu značky Škoda Fabia, ktoré viedla vodička z okresu Michalovce po hlavnej ceste od Michaloviec smerom na obec Trnava pri Laborci,” priblížila košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová s tým, že následkom nárazu prešlo vozidlo Škoda do protismernej časti vozovky, kde zišlo z cesty do priekopy.

Nehoda pri Zemplínskej Šírave.
Zdroj: fb polícia Košický kraj

 

Nehoda pri Zemplínskej Šírave.
Zdroj: fb polícia Košický kraj

Ako následne doplnila, podľa predbežných lekárskych správ obaja vodiči utrpeli ľahké zranenia, požitie alkoholu u nich zistené nebolo. Vo vozidle značky Škoda Fabia jeden spolujazdec utrpel ťažké zranenia a dvaja sa zranili ľahko. Vo vozidle značky VW Jetta traja spolujazdci utrpeli zranenia, ktoré si vyžiadali jednorazové ošetrenie. Škodu na vozidlách predbežne vyčíslili na 3000 eur. “Vodičovi vozidla značky VW Jetta bol na mieste zadržaný vodičský preukaz a ďalšia jazda zakázaná,” uzavrela Mésarová s tým, že polícia bližšie okolnosti, presnú príčinu, ako i mieru zavinenia dopravnej nehody stále vyšetruje.

Nehoda pri Zemplínskej Šírave.
Zdroj: fb polícia Košický kraj
Nehoda pri Zemplínskej Šírave.
Zdroj: fb polícia Košický kraj