Zahraničné

Veľká Británia prekonala smutný rekord. Pribudlo vyše 57-tisíc nových prípadov infekcie

Ilustračná foto. Zdroj: traverseticker.com

LONDÝN – Spojené kráľovstvo zaznamenalo v sobotu ďalších 57.725 prípadov ochorenia COVID-19. Už piaty deň po sebe ich v krajine hlásili viac ako 50.000. Sobotňajší údaj je zároveň najvyšší denný počet počas celej pandémie. Na ochorenie spôsobované koronavírusom zomrelo ďalších 445 ľudí, ako tiež ukazujú oficiálne dáta.

V piatok zaznamenalo Spojené kráľovstvo 53.285 nových prípadov nákazy a 613 úmrtí, pripomenula tlačová agentúra Reuters. Celkový počet úmrtí na COVID-19 je v krajine 74.570. Ľudia, ktorí na COVID-19 zomreli v Anglicku, boli vo veku 27 až 100 rokov a všetci okrem jedenástich (vo veku 36 až 95 rokov) mali aj iné zdravotné problémy, napísal web britskej stanice Sky News.

Sobotňajšie údaje zo Spojeného kráľovstva nezahŕňajú úmrtia zo Škótska, lebo tamojší úrad pre verejné zdravie Public Health Scotland ich nenahlásil. Yvonne Doylová z anglického úradu pre verejné zdravie Public Health England povedala: “Tieto čísla sú drsnou pripomienkou, že aj keď máme rok 2020 za sebou, ešte sme sa nedostali von z lesa – prenos koronavírusu je veľmi rýchly a stále tragicky prichádzame o mnoho ľudských životov.”

“Teraz je ešte dôležitejšie než kedykoľvek predtým, aby sme nepremrhali obrovské obete, ktoré sme všetci vlani priniesli – musíme sa stále držať ďalej od ostatných, umývať si ruky a nosiť rúško. Pomôžeme tak zastaviť šírenie koronavírusu,” dodala Doylová. Rekordný počet denných prípadov zaznamenala ostrovná krajina len niekoľko dní pred tým, ako sa majú začať znovu otvárať školy – proti tomuto kroku však vystupujú odbory učiteľov, dodal web Sky News.