Župné voľby Top

Veľká zmena v boji o banskobystrickú župu, reakcie: Sme o krok bližšie k porážke fašistov

BRATISLAVA – Županom sa nestane a jeho krok znamená prievan medzi kandidátmi na post predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja. Aj napriek tomu, že sa zdalo, že sa Martin Klus snaží v boji o post župana udržať zubami-nechtami, svoje slovo o tom, že sa vzdá v prospech silnejšieho kandidáta, dnes dodržal – a urobil tak v prospech Jána Luntera.

Zakladateľa strany Spolu a poslanca v NR SR Miroslava Beblavého Klusov krok potešil. „Martin Klus sa v prospech Jána Luntera vzdal kandidatúry na banskobystrického župana. Chcem oceniť toto gesto – sme o krok bližšie k porážke fašistov. Najprv v župe a potom aj celoštátne,” napísal na Facebooku.

Status Miroslava Beblavého

Hlina ocenil prístup Klusa

Predseda KDH Alojz Hlina oceňuje prístup Klusa, čím dokazuje, že slovenská politika sa mení. „Prichádzajú do nej noví politici, ktorí odmietajú hrať rôzne politické hry a idú po výsledku. Občania Slovenska potrebujú počuť, že politici v opozícii sa vedia dohodnúť. Signál od Martina Klusa z Banskej Bystrice je povzbudením na veľké zmeny v slovenskej politike,” uviedol šéf kresťanských demokratov.

„Slovensko potrebuje víťazstvo, výsledok. Výsledok, že sa extrémizmus dá poraziť, prehratých zápasov bolo už veľa. Slovensko je krajina s budúcnosťou, nie je odkázané na to, aby nám tu vládli zlodeji alebo fašisti,” dodal Hlina.

Vyjadrujú mu rešpekt

„Martin Klus, máš môj obrovský rešpekt. Viem si predstaviť lepšie ako ktokoľvek iný, čo to znamená hodiť za hlavu rok tvrdej a poctivej práce. Kotleba bude porazený na hlavu aj vďaka Tebe,” vyjadril sa zas Klusov stranícky kolega Juraj Droba, ktorý sa usiluje zvíťaziť v Bratislave. Podporu vyjadril aj Klusov exkolega Jozef Mihál. „Martin Klus rešpekt,” napísal na Facebooku.

„Týmto potvrdil, že vie dodržať slovo, ktoré dal a ukázal, že mu nešlo o jeho osobný politický prospech, ale o to, aby sme naozaj porazili Mariana Kotlebu v BBSK,” uviedol podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini (Smer-SD) a vyzval ostatných kandidátov, aby nasledovali Klusov krok.

Status Juraja Drobu

Autor: ph, SITA, Foto: FB / Miroslav Beblavý, Duro Droba, SITA/Peter Maďar