Veľké odhalenie ruských provokatérov: Mali platiť za výtržnosti vo Švédsku!

ŠTOKHOLM – Chceli vidieť akciu a neváhali za ňu zaplatiť. Tínedžeri v štvrti Rinkeby vo švédskom Štokholme, ktorá sa „preslávila“ februárovými nepokojmi, v rozhovore pre dánske rádio Radio24syv povedali, že si ich chceli zaplatiť ruskí novinári, aby podnikli výtržnosti.

Ako zistil reportér rádia Tinne Hjersing Knudsen, k informácii sa dostal náhodou – pôvodne chcel iba zistiť názor tamojšej mládeže o tom, ako ich štvrť vníma svet po najnovších udalostiach. Mladíci mu však povedali viac,ako čakal.

Išlo im o akciu

„Prišli k nám a povedali, že chcú vidieť nejakú akciu. Každému z nás chceli za to dať 400 korún,“ povedal mladík, ktorého volal Mohammed, pre rádio. Ako ďalej tvrdí, nepovedali, pre akú televíziu pracujú, predstavili sa však ako ruskí žurnalisti“ a medzi sebou sa vraj rozprávali jazykom, ktorý tínedžerom znel ako ruština.

Podozriví za nimi mali prísť 22. februára, čiže dva dni po protestoch. Počas toho, ako sa s nimi rozprávali, mala k ním prísť polícia. „Keď prišla, ruskí novinári povedali, že my sme tí, ktorí povedali, že za 400 korún niečo vyviedieme,“ tvrdí tínedžer.

Ako pre portál The Local potvrdila štokholmská polícia, taktiež disponuje týmito informáciami, no bližšie komentovať ich nechcela. „K špekuláciám sa vyjadrovať nebudeme,“ odkázala.

Zdroj: ph, thelocal.se, Foto: SITA

Viac o téme: Donald Trump, Rusko, Švédsko

Súvisiace články