Regióny Trnava Galanta Top

VEĽKÉ PÁTRANIE Pavel zmizol bez stopy na rybačke! Bezmocní sú POLICAJTI, HASIČI aj DOBROVOĽNÍCI

GALANTA – Už od piatka pátrajú po nezvestnom rybárovi policajti, potápači, hasiči a dokonca aj dobrovoľníci. Pavel (61) odišiel v piatok okolo obeda na ryby. Jeho auto sa našlo otvorené a opustené a rovnako aj jeho čln na jazere. Odvtedy ho všetci hľadajú. 

Na štrkovisku Čierna voda v okrese Galanta hľadajú už štvrtý deň nezvestného rybára Pavla Vörösa z obce Mostová. Pátrajú po ňom policajti, potápači, hasiči a aj dobrovoľníci. “Pavel (61) odišiel v piatok, okolo obeda z domu na ryby. Polícia pred 18.00 hodinou podvečer prijala oznámenie, že auto muža je otvorené, opustené a v rovnakom stave bol nájdený aj jeho rybársky čln na jazere,” potvrdila trnavská policajná hovorkyňa Mária Linkešová. Ako doplnila, hladinu vody prepátrali potápači so sonarom, avšak nezvestného muža ani objekt, ktorý by mohol naznačovať prítomnosť tela vo vode, nenašli. Zdroj blízky pátraniu pre Zoznam.sk uviedol, že na mieste pátrania sa našla topánka a vo vode aj nohavice.
Najväčšia pátracia akcia prebiehala od piatka, ale aj počas celého víkendu.
Zdroj: fb/pztt

Zradilo ho srdce?

Ako sme sa dozvedeli, manželka nezvestného Pavla nevylúčila ani zdravotné problémy, nakoľko prezradila, že jeho srdiečko vraj nie je celkom zdravé. “Najväčšia pátracia akcia prebiehala počas piatkaaa víkendu, v pondelok je na mieste stále sonar a dobrovoľníci,” upresnila Linkešová. Doplnila, že celý víkend boli do pátrania zapojení policajti, policajní potápači z Poriečneho oddelenia Prezídia policajného zboru, ktorí o pomoc požiadali aj hasičov. “Vzhľadom na hĺbku vody, ktorá môže v niektorých miestach dosiahnuť až 40 metrov, sa na miesto presunuli viaceré tímy hasičskych potápačov z Bratislavy, Žiliny, a Trenčína,” dodala s tým, že pre práve tento prípad mali k dispozícii aj použijú aj špeciálnu hyperbarickú komoru. Každý tím sa však mohol ponoriť do vody maximálne dvakrát.
Po nezvestnom Pavlovi pátrali hasiči, polícia aj dobrovoľníci.
Zdroj: fb/pztt

 

Štvrtý deň nezvestný Pavel, po ktorom stále pátrajú.
Zdroj: fb/pztt

Nezvestný Pavel Vörös z Mostovej

Muž je 188 cm vysoký, strednej postavy, má husté, krátke, kučeravé, prešedivelé vlasy, hovorí s maďarským prízvukom a hlbším hlasom. Podľa rodiny má výraznejšie poškodenú kožu na rukách. Z domu odišiel v maskáčovom kabáte, tmavých nohaviciach, v šedom tričku a na nohách mal tmavé gumenné topánky. Polícia aj rodina ďakuje všetkým za pomoc.
Kvôli bezpečnosti potápačov bola na mieste pátrania aj hyperbarická komora.
Zdroj: fb/pztt