Domáce

Vianočné trhy sa rušia na celom Slovensku. Ďalším v poradí, kde nebudú je Trenčín

Vianočné trhy po Bratislave a Košiciach nebudú ani v Trenčíne. Zdroj: Glob.sk/Peter Korček

BRATISLAVA – V Trenčíne zasadl mestský krízový štáb, ktorý odporučil vedeniu mesta neorganizovať naplánované vianočné trhy, nakoľko je situácia mimoriadne vážna.

 

Hoci okres Trenčín je zaočkovaný na 66 %, Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trenčíne eviduje veľmi vysokú chorobnosť, viac ako 800 prípadov za uplynulý týždeň.  „Pri týchto číslach by mal byť Trenčín čierny,“ povedala na zasadnutí štábu riaditeľka Regionálneho púradu verejného zdravotníctva Ľudmila Bučková s tým, že okres je v bordovej farbe len vďaka využitiu takzvaného žolíka. Nevylúčila, že ak sa situácia ešte viac zhorší, napriek zaočkovanosti spadne aj okres Trenčín do čiernej farby.

Úrad podľa jej slov prestáva zvládať trasovanie a dohľadávanie kontaktov pozitívne testovaných osôb, potrebovali by pomôcť s ľudskými kapacitami i s technikou. Mesto v tomto ponúklo úradu pomoc. Ako povedal vedúci Útvaru sociálnych vecí Miestneho úradu Trenčín Patrik Čech, oslovíme dobrovoľníkov z našej databázy.

Vianočné trhy po Bratislave a Košiciach nebudú ani v Trenčíne. Zdroj: Glob.sk/Peter Korček
Zároveň regionálnej hygiene mesto zapožičia chýbajúcu techniku. O situácii vo Fakultnej nemocnici informoval námestník riaditeľa Ján Martiš. „Dnes ráno sme mali 103 pozitívnych pacientov, z toho sú dve deti. Ventilované lôžka sú plné a aj tých ostatných ubúda.“ Situácia je podľa neho zlá aj preto, že ich personálne kapacity sú nižšie, ako boli v druhej vlne.
Na základe týchto informácií “Krízový štáb odporučil vedeniu mesta neorganizovať Vianočné trhy a zrušiť ich. Zároveň odporučil obnoviť službu linky pomoci pre pozitívne testované osoby, seniorov, zdravotne znevýhodnených ľudí či osamelých rodičov s deťmi, ktorým nemá kto zabezpečiť základné potraviny, hygienické potreby či lieky. Linku bude obsluhovať Útvar sociálnych vecí Mestského úradu v Trenčíne v pracovných dňoch v čase od 9.00 do 11.00 hodiny. Fungovať bude od piatka 26. novembra 2021.  Linka pomoci je 0903 113047,” informovala Erika Ságová, hovorca Kancelárie primátora.