Spoločnosť Domáce Kultúra Top

VIDEO Agent jej veličenstva prichádza do SND. Bondovky v podaní týchto hviezd vám vyrazia dych

Zdroj: SND

BRATISLAVA – Nezabudnuteľné večery plné hudby. Piatok a sobota sú ako stvorené na oddych pri dychberúcej hudbe. Príďte si preto do Slovenského národného divadla (SND) užiť Bondovky v opere. O umelecký zážitok sa postarajú zvučné mená – Celest Buckingham či Martin Madej. Pohodlne sa usaďte a ponorte sa do rytmu, ktorý vás aspoň na chvíľu prenesie do sveta Jamesa Bonda.

 

Už dnes večer o 19:00, rovnako aj v sobotu, si môžete vypočuť populárne bondovské melódie v novej budove SND v inštrumentácii Adriána Harvana. Účinkovať budú Celeste Buckingham, Martin Madej, orchester Opery SND a hosťujúci umelci pod taktovkou Martina Leginusa.

Husia koža počas koncertu je zaručená. Stačí len malá videoukážka a je jasné, že slová sú zbytočné.

 

Každého dostanú

Riaditeľ Opery SND Rastislav Štúr návštevníkom prináša doslova letný hudobný darček. Keďže je filmová hudba neoddeliteľnou súčasťou hudobného umenia, koncert z tvorby oscarového skladateľa Johna Barryho je na mieste. Barry získal až päť sošiek za hudbu k filmom Volanie divočiny, Lev v zime, Spomienky na Afriku, Tanec s vlkmi a za titulnú pieseň Born free z filmu Volanie divočiny. Najväčšiu slávu ale zožal kompozíciou hudby k jedenástim bondovkám.

Na dnešnom a zajtrajšom koncerte zaznie 15 legendárnych piesní. ,,Poznáme ich v interpretácii takých velikánov ako Louis Armstrong, Tom Jones, Tina Turner, Paul McCartney, Nancy Sinatra, Adele, Sam Smith alebo Shirley Bassey,‘‘ uvádza SND.

Pripravené sú piesne Writing´s On The Wall Skyfall. Tie získali cenu Americkej filmovej akadémie Oscar. Nebude chýbať dojemná pieseň We Have all the Time in the World. Tá je poslednou, ktorú Louis Armstrong nahral pred smrťou. Sám John Barry považoval práve túto skladbu za to najlepšie, čo kedy napísal. Priaznivci bondoviek si užijú slávnu pieseň Golden Eye. ,,Veľký hit Thunderball spieva Tom Jones dodnes, už neuveriteľných 54 rokov, v originálnej tónine,‘‘ dodalo SND.

 

Skutočná Bratislava

Zaujímavosťou je, že v bondovke Dych života z roku 1987 sa v rámci príbehu James Bond dostáva do Bratislavy. Britskí filmári vtedy nedostali povolenie nakrúcať v našom hlavnom meste. Všetky bratislavské scény sa preto nakrútili vo Viedni. ,,Dnes však prichádza James Bond do autentickej Bratislavy v podobe filmovej hudby a titulných piesní k filmom o Jamesovi Bondovi,‘‘ reaguje SND.

Problémy od začiatku

V súčasnosti sa nakrúca nový diel bondovky. Premiéra je naplánovaná na budúci rok. Snímka ešte nestihla uzrieť svetlo sveta a už sa na ňu spustila vlna kritiky. Problém nastal vtedy, keď vyšlo najavo, že Daniela Craiga v úlohe agenta 007 nahradí žena, černoška, britská herečka Lashana Lynch. Daniel Craig v novom filme stále ostáva ako James Bond, ale označenie 007 prejde na herečku Lynch. Glob.sk sa tejto téme venoval.