Spoločnosť Domáce Top

VIDEO Bitka medzi policajtmi sa skončila. Toto je jej prekvapivý výsledok

Zdroj: Polícia Slovenskej republiky

BRATISLAVA – Instagramový súboj medzi českou a slovenskou políciou trval necelý mesiac, no bol o to intenzívnejší. Keď už to vyzeralo, že víťaz je jasný, v hodine dvanástej sa všetko zmenilo. Do výzvy sa totiž obuli aj influenceri, ktorí poriadne zamiešali karty. 

 

Bratská výzva spočívala v súboji o to, kto získa do konca novembra na svoj instagramový účet čo najviac užívateľov. Nešlo len o zábavku. Cieľom bolo podporiť charitatívne projekty. ,,Víťazný Policajný zbor určí vo svojej krajine charitatívnu skupinu, ktorej porazený Policajný zbor z druhej krajiny pripraví darčekové a užitočné predmety, pričom nie je vylúčené, že takáto forma podpory bude po vyhlásení výsledkov ešte viac rozšírená,‘‘ povedala vtedy pre Glob.sk hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

A kto je víťaz? Svojim spôsobom obidva policajné zbory. ,,V prvom rade gratulujeme českej polícii k výhre v rámci totálneho súčtu followerov na Instagrame pomerom 149 000 – 127 000. Zároveň im gratulujeme k druhému miestu v rámci racionálneho pomeru s ohľadom na počet obyvateľov a to pomerom 74 500 – 127 000,‘‘ uviedla slovenská polícia.

 

View this post on Instagram

“ČECHOV? KEDYKOĽVEK”: PORAZILI SME ČESKÚ POLÍCIU NA INSTAGRAME A VYBOJOVALI TAK POMOC CHORÝM DEŤOM V prvom rade gratulujeme českej polícii k výhre v rámci totálneho súčtu followerov na Instagrame pomerom 149 000 – 127 000. Zároveň im gratulujeme k druhému miestu v rámci racionálneho pomeru s ohľadom na počet obyvateľov a to pomerom 74 500 – 127 000. Vďaka tejto našej výhre sme získali podporu pre nášho kolegu Martina Mušínského. Sám ako dieta prekonal vážne zdravotné problémy, a preto sa dnes stará o deti s onkologickým ochorením. A práve k ním sa odmena dostane. Samozrejme aj my radi podporíme český projekt vybraný českou políciou. Touto cestou sa vám všetkým chceme poďakovať za enormné množstvo podpory, pozitívnych správ a zdieľaní, ale aj za vecnú kritiku, ktorá nás posunie vpred. Približne 25 novembrových dní tejto stávky sa nám dokonca podarilo udržať si suverénny náskok aj v totálnom počte followerov, a to len vďaka vám. Zároveň sa chceme poďakovať všetkým známym osobnostiam z radov športovcov, hercov, influencerov a ďalších, ktorí nás v posledných dňoch neváhali podporiť na svojich účtoch na Instagrame. #policia #police #slovenskapolicia #slovakpolice ĎAKUJEME (náhodné poradie): @miroslavsatan18 @hockeyslovakia @andreaveresovaofficial @peterbatthyanyofficial @oswaldphotoss @matuskrncok @borisvalabik @varga_triathlon @gogomantv @mgaborik12 @robertvittek @kuco33 @slavikjaro @veghattila @dararolins_vermi @tucithuggang @dezertkalimusic @vladokobielsky @michaelakocianova @valerferko @petosagan @expl0ited_ @ivanakicikoleva @luciajavorcekova @queen.plackova @e2sk @majkspirit @martin37skrtel @bokmajster @aless_capparelli

A post shared by Polícia SR (@policiaslovakia) on

Pomoc charitám

Česká a slovenská polícia sa totiž bez ohľadu na výsledok rozhodla podporiť obidva vybrané charitatívne projekty. Vďaka výzve slovenská polícia získala podporu pre kolegu Martina Mušínského. Ten sám ako dieťa prekonal vážne zdravotné problémy a preto sa dnes stará o deti s onkologickým ochorením. ,,A práve k nim sa odmena dostane. Samozrejme, aj my radi podporíme český projekt vybraný českou políciou,‘‘ dodali. Polícia Českej republiky si zvolila Nadaci policistů a hasičů – vzájemná pomoc v tísni. Je to nadácia, ktorá pomáha deťom policajtov a hasičov, ktorí zomreli pri výkone služby. ,,Od začátku s ,,bratry” víme, že ať zvítězí kdokoliv, svoje charitativní projekty podpoříme stejnou měrou,‘‘ dodala česká polícia.

 

Vytiahli eso z rukáva

Zo začiatku výzvy boli výsledky veľmi tesné a tak sa to policajti rozhodli poriadne okoreniť. Českú políciu podporil známy český moderátor Leoš Mareš, ktorý im enormne zvýšil počet sledovateľov. Naša polícia nezaháľala a vytiahla tiež svoj tromf v podobe známych osobností. Podporili ich Marián Gáborík, Dara Rolins, Miroslav Šatan, Peter Sagan, Vladimír Kobielsky a mnohí ďalší. Dokonca výzvu propagovali aj cez video, kde sa objavil Marian Kočner. ,,Niekto chce, ale nemôže sledovať policajný Instagram. Ty chceš a preto nám daj follow,‘‘ napísala pod video polícia.

 

Enormný nárast

Na konci súťaže dokonca česká polícia zažartovala. ,,Klobouček Slovákům! Je nás jednou tolik a stejně jsme je pořád měli v zádech. Jste borci,‘‘ uviedla na instagrame česká polícia.

Česká aj slovenská polícia sa nezabudli poďakovať ľuďom, ktorí podporili rozšíriť fanúšikovskú základňu oboch policajných zborov, čo podľa nich vedie k úspešnejšiemu šíreniu dôležitých správ. Profil slovenskej polície mal pôvodne 52-tisíc sledovateľov, teraz ich má 127-tisíc. No a profil českej polície mal pôvodne 33-tisíc, teraz sa tešia číslu 150-tisíc.

Mohlo by vás zaujímať:

 

Galéria
Čechov podporila aj známa moderátorka Lucie Borhyová. Zdroj: FB Policie České republiky
Českí kolegovia vyzvali tých slovenských na súboj. Zdroj: FB Policie České republiky
Policajní prezidenti sa stretli. Zdroj: IG PoliciaSR
navigate_before
navigate_next